Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODWIEDZINY

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 24 min

"Odwiedziny" to reportaż o Irenie Sendlerowej, 95-letniej Polce, która w czasie wojny uratowała od śmierci 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii życia tej niezwykłej osoby jest spektakl teatralny "Życie w słoiku" napisany i zrealizowany przez młodzież ze Stanów Zjednoczonych, z niewielkiej rolniczej osady Uniontown w stanie Kansas. Ta grupa młodych ludzi na nowo "odkryła dla świata" Irenę Sendlerową. Dzięki nim nie tylko w Ameryce, ale również w Polsce zaczęto uznawać Irenę Sendlerową za jej dokonania podczas minionej wojny światowej. Autorka reportażu zaprasza nas w swoim filmie na spotkanie z niezwykłą Polką i młodymi ludźmi, którzy stali się propagatorami wartości, jakimi w życiu kierowała się pani Irena Sendlerowa. Towarzyszymy amerykańskiej grupie i jej nauczycielowi w czasie odwiedzin sędziwej bohaterki, w wędrówce po dawnym warszawskim gettcie i miejscach ważnych dla działań Sendlerowej (ogródek przy ul. Lekarskiej, w którym Sendlerowa zakopywała butelki z nazwiskami uratowanych żydowskich dzieci). Spotykamy się z osobami ocalonymi przez panią Irenę, oglądamy fragmenty spektaklu ,,Życie w słoiku", z którym amerykańska młodzież przyjechała do Polski, obserwujemy spotkanie z warszawskimi licealistami z Liceum im. Witkacego, zajmującymi się dziejami Holocaustu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.05.11 23:54:10
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman