Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STATEK KOMEDIANTÓW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 25 min

"Statek komediantów" to przedsięwzięcie kulturalne zrealizowane dla uczczenia 300-lecia istnienia Sankt Petersburga, we współpracy krajów z Grupy Wyszehradzkiej (Czech, Węgier, Słowacji i Polski). Patronat nad tym projektem objął minister kultury Federacji Rosyjskiej, który przeznaczył środki na wynajęcie statku rzecznego. Statek wypłynął z Moskwy 25 maja 2003 r. i dotarł do Petersburga 1 czerwca, w dniu kulminacji rocznicowych obchodów. Po drodze zawinął do kilku atrakcyjnych turystycznie miast: Uglicza, Jarosławia, Czerepowca i Petrozawodska, których historia związana jest ściśle z losami Europy. W trakcie podróży każdy z krajów prezentował swój program kulturalny, dając występy zarówno w czasie pobytu w poszczególnych miejscowościach, jak i na zakończenie rejsu, w Petersburgu. Polska zaprezentowała koncerty tria akordeonowego Motion Trio z Krakowa, spektakl teatru ulicznego Biały Klown z Krakowa, przygotowała także pokazy polskich filmów fabularnych i wieczory literackie. W programie ośrodków kulturalnych innych krajów znalazły się m.in. spektakle teatru ulicznego Continuo z Czech, popisy klownów z Węgier i zespołu pantomimy z Archangielska, a także koncerty kapel i zespołów muzycznych. Oprócz strawy duchowej było także coś dla ciała: degustacja dań kuchni narodowych krajów uczestniczących w rejsie. Ponadto w trakcie podróży zorganizowano plener malarski, a namalowane obrazy przekazano w darze gubernatorowi Petersburga. Reportaż Ireny Groblewskiej obrazuje atmosferę na statku podczas rejsu, a ta była niecodzienna choćby ze względu na obecność na pokładzie artystów z pięciu krajów. Oglądamy też najważniejsze i najciekawsze wydarzenia artystyczne, codzienną pracę rosyjskiej załogi oraz malownicze pejzaże mijanych okolic. Statek płynął bowiem przez najpiękniejsze tereny zachodniej Rosji. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:48:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych