Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NORD-OST. TEATR ŚMIERCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny, Część 1: 46 min , Część 2: 26 min

Unikatowy zapis 57 godzin tragicznych wydarzeń w moskiewskim teatrze na Dubrowce w październiku 2002 roku. Film wykorzystuje nie prezentowane w mediach zdjęcia operacyjne rosyjskich służb specjalnych. Prezentuje także wspomnienia aktorów i widzów spektaklu Nord Ost, podczas którego Czeczeńcy przeprowadzili akcję terrorystyczną. Wypowiadają się również bliscy zakładników, próbujący na własną rękę spełniać żądania terrorystów. Absurdu całej sytuacji dodała nieodpowiedzialna akcja ratunkowa, która przyniosła śmierć 130 uwięzionym ludziom.
Tragiczne wydarzenia na Dubrowce ukazane poprzez pryzmat śmierci dwójki młodych artystów teatru: 13-letniego Arsienija i 14-letniej Krystyny. Oboje przeżywali właśnie swoją pierwszą miłość, cieszyli się sukcesami spektaklu. Druga część filmu stanowi wyraźne oskarżenie służb odpowiedzialnych za niefrasobliwą akcję ratunkową. Pomoc medyczną wpuszczono do gmachu teatru dopiero w półtorej godziny po zakończeniu rosyjskiego odwetu. Podczas wynoszenia ciał panował chaos. Wielu zakładników umierało w drodze do szpitala, bo nie uzyskali należytej opieki. Martwym wystawiano fałszywe akty zgonu, by ukryć prawdę o ich śmierci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Publiczności
 • 2003
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Główna "Złoty Nurt - Wydarzenie Nurtu"
2017.02.11 03:46:18
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman