Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PUSZCZA BORECKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1992
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • 33'

Na zachodzie prawie sięga do jeziora Gołdapiwo, na wchodzie - do jeziora Łaźno i skraju Wzgórz Szeskich. Nazwę wzięła od niewielkiej wsi Borki, leżącej na malowniczym przesmyku między jeziorami Łaźno i Litygajno. Puszcza Borecka jest jedną z ostatnich ostoi nie skażonej przyrody. Jej część stanowi rezerwat o powierzchni ponad 230 ha - wspaniałe siedlisko dla zwierząt i ptaków, które mogą tu spokojnie się rozmnażać i żyć. Puszcza Borecka jest niezwykle piękna. Tworzy ją las mieszany: sosny, świerki, dęby, graby i olszyny z domieszką klonów i lip. Drzewa rosną pośród niewysokich pagórków morenowych. W ich zieleni kryją się małe, lecz bardzo głębokie jeziora, wiją się krystalicznie czyste strugi. Puszcza Borecka nie dorównuje wielkością słynnej Puszczy Piskiej. Położona na północ od niej, niejako pozostaje w jej cieniu. Nie docierają tu tłumy turystów, dzięki czemu nie tylko przyrodzie, ale i ludziom żyje się spokojniej.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:15:55
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency