Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O KAŻDEJ PORZE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film górski
 • Barwny, 36 min

Otoczenie Hali Gąsienicowej. Widok z Karczmiska od Kasprowego, przez Świnicę, Kościelec, Kozi Wierch, Granaty, aż po Koszystą. I dalej - widok znad Zmarzłego Stawu. Zamarła Turnia, Kozia Przełęcz, Zadni Granat. Wyśnieżone żleby. Słońce. Tuż pod Kozią Przełęczą, na podejściu na grań - turyści. Jest jeszcze dwóch wspinaczy, na filarze Zadniego Granata.W pewnejchwili jeden z turystów - nierozsądny ma na nogach adidasy - spada w dół. Młodszy ze wspinaczy przez radiotelefon zawiadamia o wypadku centralę Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po pewnym czasie w pobliżu rannego leżącego w Koziej Dolince pojawia się śmigłowiec z ratownikami. A dwaj wspinacze - Michał Jagiełło i Jan Gąsienica Roj junior - schodzą do Czarnego Stawu. Mijają kamień upamiętniający tragiczną śmierć Mieczysłwa Karłowicza. Był wspaniałym kompozytorem, ale i zapalonym taternikiem i jednym z pierwszych fotografów Tatr. Nie doczekał powołania TOPR. Ojcem założycielem pogotowia był Mariusz Zaruski - pisarz, poeta, żeglarz, żołnierz, narciarz i taternik - w 1909 roku. W tym roku mija więc 90 lat od utworzenia tej placówki, niosącej ratunek ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie z powodu własnej lekkomyślności, ofiarom nagłego załamania pogody, zaskoczonym przez lawiny. Film opowiada historię Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przypomina ludzi z nim związanych, działaczy i wybitnych ratowników, z których niejden już zginął niosąc pomoc innym. Przede wszystkim zaś pokazuje pracę TOPR: pełne dramatyzmu akcje prowadzone we wspaniałej scenerii Tatr - gór, przyciągających swym majestatycznym pięknem, i ciągle pochłaniających ofiary. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:08:15
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski