Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JANUSZ GNIATKOWSKI

w GWIAZDY TAMTYCH LAT

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • 28 '

Janusz Gniatkowski był niewątpliwie legendą polskiej piosenki lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Urodził się we Lwowie w 1928 roku. Po wojnie wraz z rodziną znalazł się na Śląsku. Przypadek zrządził, że podczas towarzyskiego spotkania zaśpiewał jedną z lwowskich piosenek. Ciepły, pięknie brzmiący baryton oczarował ówczesnego dyrygenta orkiestry, Zygmunta Kazaneckiego. I tak zaczęła się kariera Gniatkowskiego - piosenkarza. Nagrania, koncerty, wyjazdy - w krótkim czasie stał się bożyszczem publiczności. Z własnym zespołem i programem "Spotkamy się za rok" bił rekordy popularności w radiu i na estradzie. W latach siedemdziesiątych Gniatkowski wraz z Anną German i Mieczysławem Wojnickim jeździli do Związku Radzieckiego, USA i Europy Zachodniej. Jego płyty wydawane były także za granicą. Pasmo sukcesów przerwał tragiczny w skutkach wypadek samochodowy. Powoli powracał do zdrowia - pod opieką kochającej i pełnej poświęcenia żony, Krystyny Maciejewskiej, niegdyś dobrze zapowiadającej się posenkarki warszawskiego STS-u, laureatki Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1962 roku i opolskiego festiwalu w roku 1963. Autorzy filmu przedstawiają przełomowy moment walki Gniatkowskiego o życie oraz rehabilitację poprzez miłość - nie tylko dzięki kontaktom z lekarzami. W życiu Gniatkowskiego, mieszkającego w małej miejscowości Poraj pod Częstochową, ogromną rolę odgrywa religia. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor