Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AFRYKAŃSKA MISJA ŚWIĘTA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Reportaż
 • 22'

Reporterska relacja o pracy polskich misjonarzy z Misji Katolickiej Kuruman, wzniesionej na pustyni Kalahari w Republice Południowej Afryki. Księża - a jest ich pięciu - prowadzą działalność duszpasterską wśród bardzo biednych ludzi, skrzywdzonych przez politykę apartheidu. Przesiedlono ich w ten nieurodzajny rejon z różnych stron kraju. Oderwano od grobów przodków, których kult stanowił istotę ich wierzeń, był jednym z najważniejszych elementów tradycji, spoiwem społeczności. Zatracili w ten sposób swoją tożsamość. Katoliccy księża starają się pomóc ją odbudować. Autor reportażu towarzyszy z kamerą ks. Andrzejowi Wojtanowi, pracującemu w misji od trzech lat, który wraz z ks. Markiem Stankiewiczem, nie znającym jeszcze dobrze ogromnej misyjnej parafii, odwiedza wiernych, żyjących w kilku wsiach. Taka duszpasterska wyprawa trwa zazwyczaj dwa - trzy dni. Kapłani pokonują w tym czasie nawet 300 km. Ksiądz Andrzej jednak nie narzeka. Mówi, że jest szczęśliwy żyjąc w niedostatku, skazany na ograniczenia często trudne do zniesienia dla Europejczyka, a przebywanie pośród skrzywdzonych przez los czarnoskórych wiernych uczy go pokory i cierpliwości. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:00:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency