Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SYN SZATANA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1923
 • Premiera:
  1923. 12. 25
 • 1920 m, Zdjęcia plenerowe kręcono m.in. na warszawskim Starym Mieście i w ruinach zamku w Ogrodzieńcu.

Demoniczny profesor Gurdt, mag, hipnotyzer i wróżbita, osiadłszy w prowincjonalnym miasteczku, postanowił zakosztować nie znanych mu wrażeń miłosnych. Wybór padł na córkę zegarmistrza, Annę. Rozpija jej ojca, doprowadza go do ruiny, by móc bez przeszkód zająć się córką. Przy pomocy medium poznał "kliszę astralną" i linię życia dziewczyny. Przeznaczenie związało los Anny z losem syna architekta, Ernestem. Młodzi nie znali się jeszcze, lecz na zasadzie utajonych praw istniał już ślub duchowy między nimi. Profesor rzucił wyzwanie Przeznaczeniu - uśpił Ernesta i posługując się jego "astralem" sprowadził Annę do kryjówki w podziemiach ruin zamku . . . Ale jakiś inny hipnotyzer, mimowolne narzędzie Opatrzności, wyczuwa nieszczęście, które zostało spowodowane drogą hipnozy, ratuje dziewczynę i Ernesta wskazując policji miejsce, gdzie przebywa dziewczyna . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:41
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor