Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPUR DES FALKEN

 • Tytuł polski: NA TROPIE SOKOŁA
 • Tytuł polski: ŚLAD SOKOŁA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  ZSRR, NRD
 • Rok produkcji:
  1968
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 3101 m, 109 min

Klasyczny gatunek kina amerykańskiego w ujęciu twórców ze wschodniej strony "żelaznej kurtyny". Malownicze gruzińskie pejzaże i urodziwa Barbara Brylska do dziś mogą się podobać. Na terenach zamieszkanych przez Indian z plemienia Dakota pojawia się coraz więcej białych ludzi. Przyciąga ich możliwość znalezienia złota i szybkiego wzbogacenia się. Jest to jednak sprzeczne z zawartymi wcześniej z Indianami układami, gwarantującymi nienaruszalność ich ziem. Postępowanie białych wzbudza niepokój w okolicznych plemionach. Dochodzi do spotkania wodzów. Bury Niedźwiedź, widząc militarną siłę obcych, pragnie pokoju. Powołuje się na Czerwoną Chmurę, który zgodził się zamieszkać wraz ze swymi ludźmi w rezerwacie. Odmiennego zdania jest Tashunka. Jego rozumowaniu również trudno odmówić braku logiki. To przecież biali zerwali wszelkie porozumienia, dalsza uległość oznacza całkowitą zagładę plemion Dakota. Tak samo myśli Drapieżny Sokół. On wie doskonale, że chciwość przybyszów nie zna granic, dla zysku gotowi są podeptać wszelkie zobowiązania i zasady. Indianie nie mają wyboru: muszą siłą przepędzić intruzów ze swej ziemi. Jeśli już zginąć to w walce, a nie w biedzie i poniżeniu. Jakby na potwierdzenie słów Drapieżnego Sokoła wkrótce na indiańskie tereny przybywa kolejna grupa białych osadników wraz z oddziałem żołnierzy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Gottfried Kolditz
   
 • Scenariusz
  Günter Karl
   
 • Zdjęcia
  Otto Hanisch
   
 • Muzyka
  Karl-Ernst Sasse
   
  Wolfgang Meyer
   
 • Obsada aktorska
  Gojko Mitić
  Sokół
  Hannjo Hasse
  Bludgeon
  Catherine Emerson
  Lali Meszchi
  Kruczowłosa
  Rolf Hoppe
  Bashan
  Hartmut Beer
   
  Helmut Schreiber
  Sam Blake
  Holger Mahlich
  Pat

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 06:13:03
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl