Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DON JUAN, KARL-LIEBKNECHT-STR. 78

 • Tytuł polski: NOWY DON JUAN
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  NRD
 • Rok produkcji:
  1980
 • Barwny, 2705 m

Andrej Wischnewsky, znany berliński reżyser teatralny, wyjeżdża na prowincję, by z okazji 75-lecia tamtejszego teatru wystawić specjalny spektakl "Don Giovanniego" Mozarta. Zaraz po przyjeździe spotyka się ze swoją znajomą, solistką operową Verą Kronenthal, z którą nawiązuje romans. Poznaje środowisko teatralnej elity i niebawem zaczyna kompletować obsadę i organizować próby zespołu. Verą, zakochana w Wischnewskym, zostawia męża, by rozpocząć nowe życie. Andrej jednak zaczyna interesować się inną wokalistką - Beatą Weber. Tak się składa, że wydarzenia realne - Andrej związany z jedną kobietą (Verą, która odtwarza rolę donny Elwiry), usiłuje uwieść inną (Beatę grającą donnę Annę) - pokrywają się z fabułą opery. Ale Wischnewskyemu nie udają się próby zrealizowania tego układu. Jego zamiary szybko zostają rozszyfrowane przez Verę już podczas prób, na których Andrej zachowuje się dość jednoznacznie. Traci więc jedną i drugą kobietę, lecz wszystko wskazuje na to, że będzie szukał nowych możliwości w naśladowaniu fascynującego go operowego bohatera.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Siegfried Kuhn
   
 • Scenariusz
  Siegfried Kuhn
   
 • Zdjęcia
  Claus Neumann
   
 • Scenografia
  Alfred Hirschmeier
   
 • Obsada aktorska
  Hilmar Thate
  Andrej Wischnewsky
  Vera Kronenthal
  Beata Weber
  Helmut Strassburger
  Ebenhard
2017.10.20 01:12:15
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych