Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRUE BLUE

  • Tytuł polski: ZBUNTOWANA ZAŁOGA
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Wielka Brytania
  • Rok produkcji:
    1996
  • Barwny, 109 min

Scenariusz "Zbuntowanej załogi" powstał na kanwie powieści Daniela Topolskiego i Patricka Robinsona. Inspiracją dla książki były autentyczne wydarzenia rozgrywające się w 1987 roku na uniwersytecie w Oksfordzie, a konkretnie w uczelnianej drużynie wioślarskiej. Od roku 1829 na Tamizie organizowany jest wyścig między ósemkami dwu najsłynniejszych uniwersytetów świata: Oxford i Cambridge. Wygrywa ten, kto szybciej przepłynie dystans około 4 mil. Z czasem zawody te zyskały niezwykły prestiż, choć jedyną nagrodą dla zawodników są ich własne wiosła. Sława wyścigu sprawiła, że zmieniła się także jego istota. Na początku rozgrywano go w duchu dżentelmeńskiej rywalizacji. Z biegiem lat wszakże najważniejsze stało się osiągnięcie zwycięstwa. Film Ferdinanda Fairfaxa opowiada właśnie o takiej sytuacji. Po przegranej w 1986 roku trener drużyny Oxfordu Dan Topolski postanawia, że w następnych zawodach jego zespół za wszelką cenę musi zwyciężyć. W tym celu przyjmuje do grupy kilku wyczynowych sportowców amerykańskich. Swoim podopiecznym narzuca morderczy reżim treningowy. Nie wszyscy wszakże chcą się podporządkowywać katorżniczym metodom trenera. Między nim a zawodnikami dochodzi do konfliktów. Atmosfera w drużynie staje się coraz bardziej napięta. Na porządku dziennym staje pytanie - co w wioślarstwie jest ważniejsze: osobiste ambicje czy grupowa solidarność? [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:10:33
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl