Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AT PLAY IN THE FIELDS OF THE LORD

  • Tytuł polski: ZABAWA W BOGA
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    USA
  • Rok produkcji:
    1991

Opublikowana w 1965 roku powieść Petera Matthiessena o plemionach amazońskiej dżungli okazała się bestsellerem na amerykańskim rynku wydawniczym. Sfilmowanie tej niezwykłej książki od samego początku stało się wyzwaniem dla wielu twórców. Tego ambitnego zadania zamierzali się podjąć: John Huston, Bob Rafaelson, Paul Newman, Taylor Hackford. Dopiero po 20 latach udało się przeforsować pomysł ekranizacji dzieła Matthiessena znanemu producentowi Saulowi Zaentzowi ("Lot nad kukułczym gniazdem", "Amadeusz"), a reżyserem i zarazem współscenarzystą został Hector Babenco. Filmowa wersja powieści w zasadzie zachowuje wszystkie elementy intrygi literackiego pierwowzoru. Twórcy ukazują zderzenie dwóch kultur, konflikt wielkich ideałów i brutalnej rzeczywistości, próby chrystianizacji Indian i ingerencji w ich tradycje. Reżyser umiejętnie tworzy atmosferę tajemnicy i niedopowiedzenia. Na uwagę zasługuje przebogata dzika przyroda amazońskiej dżungli, w którą wplata się urzekająca muzyka naszego rodaka, Zbigniewa Preisnera. Na polanie pośród dzikiej amazońskiej dżungli lądują amerykańscy najemni żołnierze - Wolf (Tom Waits) i pół krwi Indianin, pilot Lewis Moon (Tom Berenger), których paszporty konfiskuje miejscowy komendant Guzman (Jos# Dumont). Żołnierze przybywają z zadaniem pacyfikacji prymitywnych plemionom Indian, sprzeciwiających się postępowi. Spotykają amerykańskich misjonarzy - Lesliego Hubena (John Lithgow) z żoną Andy (Daryl Hannah). Drugim samolotem przylatuje rodzina nowych, mniej doświadczonych misjonarzy: Martin Quarier (Aidan Quinn) i jego żona Hazel (Kathy Bates), którym towarzyszy kilkuletni syn Billy (Niilo Kivirinta). Mają objąć placówkę po swoich poprzednikach zamordowanych przez Indian. Tymczasem Guzman próbuje wymusić na Wolfie i Lewisie Moonie, by w zamian za odzyskanie dokumentów i paliwo wysadzili indiańską wioskę w powietrze. Zajmowane przez przez Indian tereny mają być zaanektowane pod kopalnie złota. To dopiero początek epickiej opowieści o ingerencji w życie tubylców, ich kulturę, wierzenia i tradycje. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:10:16
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl