Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRAJ WOJNY I MARZEŃ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2018
  • Barwny, 62 min

Film jest opowieścią o wyjątkowym miejscu, jakim jest Armenia, Górski Karabach i ich mieszkańcy, którzy od ponad 100 lat żyją z traumą ludobójstwa, jakiego na narodzie ormiańskim dokonali Turcy. Ormianie mają przy tym poczucie ciągłego zagrożenia ze strony Azerbejdżanu związanego z toczącą się wojną o Górski Karabach. Manifestowany przez Ormian niespotykany w dzisiejszym świecie w takim rozmiarze, narodowy patriotyzm, oddanie dla ojczyzny, wspieranie kraju i zaangażowanie w tę wojnę (np. Ormianie masowo wracali z emigracji, gdzie żyją luksusowo, aby zgłosić się na ochotnika do obrony kraju) budzi podziw i refleksję. Sytuacja w tej części Kaukazu to zderzenie świata chrześcijańskiego (Armenia jest najstarszym chrześcijańskim państwem świata, przyjęli chrześcijaństwo w 301 roku) i muzułmańskiego, bogatego w ropę Azerbejdżanu.
Film dzięki wielu wątkom, jakie zostaną zaprezentowane (jednym z nich są też silne więzy rodzinne i rola wielopokoleniowej rodziny w Armenii) pozwoli polskiemu widzowi zrozumieć wszelkie zawiłości cały czas tlącego się konfliktu na Kaukazie. Ambicją autorów jest też zrobienie takiego filmu, który będzie mógł być pokazywany na świecie. Ostatnie zaostrzenie walk na froncie ormiańsko - azerskim spowodowało międzynarodowe zaniepokojenie i obawy przed wybuchem regularnej wojny w tym obszarze świata. Sytuacja cały czas jest bardzo dynamiczna, trwają nieustanne negocjacje, dlatego temat jest niezwykle aktualny i interesujący. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.09 00:22:08
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor