Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODKLUCZANIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 14 min

Film dokumentalny prezentujący proces tworzenia spektaklu przez osadzonych w ramach zajęć teatralnych z Fundacją Jubilo. Projekt rozpoczął się w listopadzie 2014 roku pilotażowym cyklem warsztatów teatralnych przeprowadzonych na terenie Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu. Na pierwszym etapie Jubilo skupiło się na budowaniu relacji z każdym z uczestników warsztatów, dążąc do przełamywania emocji wstydu, strachu czy zamknięcia. Od lutego 2015 trwały regularne spotkania z dwoma grupami osadzonych: mężczyzn i kobiet. W kwietniu 2015 roku w Zakładzie odbyły się pokazy pracy otwarte dla osadzonych, a także publiczności z zewnątrz. Kolejnym etapem projektu był spektakl teatralny „Odzwierciedlenie”, oparty o teksty i materiał muzyczny zaproponowany przez uczestników, a także teksty amerykańskiego poety Walta Withmana. Praca nad spektaklem prowadzona była wyłącznie z grupą męską. Premiera odbyła się w listopadzie 2015 roku na terenie Zakładu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Inspiracja
DO CIEBIE
Wiersz
AutorWalt Whitman
2017.02.11 08:52:26
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska