Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRAJĄCY MOST. MELODIE WSPOMNIEŃ I MARZEŃ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 14 min

Grający Most. Melodie wspomnień i marzeń był międzykulturowym, międzypokoleniowym świętem społeczności związanych z regionem wrocławskiego Podwala, którego sercem i naturalnym miejscem spotkań jest Kładka św. Antoniego. 20 czerwca 2015 roku przeobraziliśmy ją wspólnie w grający instrument, opowiadający o związanych z nim historiach, wspomnieniach i marzeniach uczestników projektu. Projekt współprowadzony był przez Fundację Jubilo (koordynatora artystycznego) oraz organizatora i koordynatora – Fundację Integracji Społecznej PROM w ramach programu MOSTY Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W wydarzeniu wzięły udział dzieci polskie i romskie z Fundacji Integracji Społecznej PROM, dorośli z doświadczeniem choroby psychicznej ze Stowarzyszenia Nie Jesteś Sam, seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także rodziny dzieci i lokalni mieszkańcy. Finałowy spektakl przygotowany został w ramach warsztatów teatralnych i tanecznych prowadzonych przez aktorów Fundacji Jubilo: Diego Pileggiego z Włoch, Agnieszkę Bresler i Joshuę Doerksena z Kanady oraz zaproszonych gości: tancerki Marię Fekecz i Katarzynę Małecką oraz muzyka Samuela Alty z Nowej Zelandii. Wszyscy uczestnicy warsztatów: dzieci i młodzież, seniorzy oraz dorośli spotkali się by połączyć elementy wypracowane w ramach warsztatów teatralnych i tanecznych w jeden spektakl. 20 czerwca trzy roztańczone i rozśpiewana parady teatralne spotkały się przy Kładce Św. Antoniego w teatralnym zgromadzeniu, zapraszając po drodze poprzez muzykę i taniec wszystkich przechodniów do przyłączenia się. Uczestnicy zaprezentowali publiczności kolorowy spektakl pełen muzyki, tańca (flamenco, romskich oraz nowoczesnych), scen teatralnych i piosenek. Po spektaklu zaprosiliśmy wszystkich przechodniów i uczestników projektu do spędzenia wspólnego popołudnia z występami, muzyką i wspólną zabawą. Kładka św. Antoniego stała się przejściem ponad podziałami, wiekiem i pochodzeniem – miejscem spotkania i doświadczania wspólnoty.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:49:33
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor