Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMISJA MORDERSTW

  • Serial fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Premiera:
    2016. 08. 30
  • Barwny, 12 odcinków x ok. 44 min

    Okres zdjęciowy rozpoczął się w październiku 2015.
    Lokacje: Wrocław, Kliczków, Książ, Krzywa, Legnica, Ząbkowice, Karkonosze, Góry Sowie, ok. Wałbrzycha.

    Emisja: 30 sierpnia - 20 grudnia 2016.

Serial opowiadać będzie o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych tworzących jednostkę potocznie nazywaną tytułową Komisją morderstw. Zajmuje się ona rozwiązywaniem niewyjaśnionych zagadek sprzed lat, które dotykają np. sprawy żołnierzy Niezłomnych, historii Ziem Odzyskanych czy tajemniczych przypadków z czasów II wojny światowej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KOMISJA MORDERSTW w internecie

NIEDORĘCZONA PRZESYŁKA (1)

  • Odcinek serialu
  • 44 min

Podczas kopania fundamentów pod hotel natrafiono na podziemne magazyny przedwojennej Poczty Głównej w Breslau. Jedna z przechowywanych tu niedoręczonych przesyłek ma przerażającą zawartość: dwie zmumifikowane główki dziecięce.
Makabrycznym odkryciem zajmuje się nowo powstały Wydział Spraw Niewyjaśnionych KW Policji we Wrocławiu. Jego pracownicy: szefowa Alicja Grześkowiak, aspirant Dominik Hertz i młodszy inspektor Maciej Stasiński spotykają się w ruinach dawnej placówki. Alicję i Macieja łączy bolesna tajemnica ze wspólnej przeszłości. Aby rozwiązać tajemniczą sprawę, będą musieli wznieść się ponad wzajemne urazy oraz wypracować technikę dochodzenia w wypadku przestępstwa popełnionego przed kilkudziesięciu laty.
W paczce z czaszkami jest zakrwawiona chusteczka z inicjałami BH, na wewnętrznej stronie papieru, w który zapakowano przesyłkę, śledczy odnajdują odciski palców. Penetrując archiwa ustalają, że ofiarami są dzieci Brigide Hoym, córki znanego wrocławskiego lekarza i kardiologa. Zostały one porwane w latach 30. przez asystenta profesora Hoyma, Izaaka Silbermanna, któremu udało się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Z akt wynika, że sprawa była prowadzona wyjątkowo niedbale i popełniono wiele błędów w dochodzeniu, jakby nikomu nie zależało na złapaniu sprawcy.
Okazuje się, że Izaak Silbermann nadal żyje i mieszka w Monachium. W 1968 roku został oskarżony przez władze polskie o porwanie dwójki wychowanków z domu dziecka. W tej sytuacji Alicja i Maciej zamierzają przeprowadzić z nim rozmowę. Alicja jest przekonana, że ma do czynienia z pedofilem i mordercą. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

ZONA 209 (2)

  • Odcinek serialu
  • 45 min

Poszukiwacze skarbów odkrywają w postsowieckim bunkrze w Krzywej trzy metalowe trumny. W jednej z nich są zwłoki ubrane w mundur amerykańskiego generała. Odkrywca, który oderwał na pamiątkę dystynkcje z generalskiego munduru, rani się przy tym w palec. Następnego dnia zgłasza się do szpitala z niepokojącymi objawami chorobowymi, których lekarze nie potrafią zdiagnozować.
Zwłoki amerykańskiego generała na terenie dawnej bazy Armii Czerwonej stawiają na nogi Komisję Morderstw, która próbuje rozwikłać zagadkę śmierci wysokiej rangi żołnierza Stanów Zjednoczonych. W tym czasie w szpitalu umiera poszukiwacz skarbów. Objawy choroby nie dają jednoznacznej odpowiedzi, co było przyczyną nagłego zgonu.
Pracownicy ambasady Rosji w dużym pośpiechu wywożą - na mocy międzyrządowych porozumień - tajemnicze metalowe trumny. Alicja na próżno szuka sposobu, by udaremnić zamiary Rosjan. Trumny mogą bowiem kryć odpowiedź na pytanie: na co zmarł poszukiwacz skarbów?
Maciej Stasiński prowadzi przesłuchanie umierającego oficera PRL - owskiego kontrwywiadu, który przed laty był oficerem łącznikowym przy sztabie Północnej Grupy Armii Radzieckiej w Legnicy. Jego zeznania oraz badania dokonane w starych hangarach w Krzywej ujawniają tajną operację, jaka miała tu miejsce w czasie kryzysu kubańskiego, jesienią 1962 roku.
Tymczasem nagle umiera kierowca rosyjskiego konwoju transportującego tajemnicze trumny. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PRODUKT REGIONALNY (3)

  • Odcinek serialu
  • 44 min

W nowoczesnych zakładach mięsnych w Ząbkowicach Śląskich trwa uroczystość jubileuszowa. Na pobliskich łąkach ginie pozostawiona na chwilę 5 - letnia córeczka obsługującego jubileusz fotoreportera. W miejscu, gdzie zniknęła, zrozpaczony ojciec znajduje wygrzebany z ziemi szkielet ludzkiej dłoni...
Obecny na jubileuszu wnuk niemieckiego właściciela zakładu zgłasza na policji, że mogą to być szczątki jego dziadka, po którym po 1945 roku słuch zaginął. Wyjaśnienie sprawy zostaje powierzone Komisji Morderstw.
Komisja bada w Ząbkowicach okoliczności przejęcia zakładów przez obecnego właściciela Zielińskiego. Posiada on notarialną umowę kupna zakładu od Piersiga. Ojciec Zielińskiego zawarł ją, choć Piersig nie był już zgodnie z dekretami rządu polskiego właścicielem zakładu.
W miejscowej komendzie policji Komisja Morderstw ogląda dłoń znalezioną na łąkach; nie przypomina ona w niczym tej, którą potajemnie sfotografował wnuk Piersiga. Bez wątpienia dowód został podmieniony. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NIEZŁOMNY (4)

  • Odcinek serialu
  • 45 min

IPN odkrywa masowy grób ofiar terroru stalinowskiego. Drobiazgi znalezione przy zwłokach jednego z pogrzebanych, wskazują, że to ciało porucznika Podhorskiego, żołnierza WiN - u. W czaszce denata tkwi kula, która zatrzymała się na metalowej płytce, wstawionej Podhorskiemu podczas operacji. Według stalinowskich dokumentów, Podhorski powiesił się w więziennej celi. Był oskarżony o kolaborację z okupantem, na co dobitnie wskazują odnalezione przez Komisję Morderstw dokumenty. Żeby jednoznacznie określić, czy odnalezione szczątki należą do porucznika, Alicja i Maciej udają się do Kliczkowa, gdzie w klinice dr. Frejncza, przebywa córka porucznika. Maria Podhorska po przebytym wylewie, jest w śpiączce. Całe życie walczyła o dobre imię ojca. Dr Frejncz ma nadzieję, że dzięki oczyszczeniu z zarzutów porucznika, uda mu się wybudzić Marię ze śpiączki. Dlatego zbiera materiały dotyczące Podhorskiego i przekazuje je Komisji. Maciej dociera do strażnika więziennego, który odkrywa wiele tajemnic związanych z porucznikiem Podhorskim. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WARUNEK ZMARTWYCHWSTANIA (5)

  • Odcinek serialu
  • 44 min

W niewielkich odstępach czasu zostają zamordowane trzy osoby. Okazuje się, że wszystkie ofiary w czasach PRL - u pracowały dla Służby Bezpieczeństwa. W jednym z domów zamordowanej, aspirant Dominik Hertz znajduje wyryte na ścianie po hebrajsku imię Ariocha - starotestamentowego demona zemsty. Komisja dociera do dokumentów, z których wynika, że cała trójka została oddelegowana do pracy w hotelu Victoria, gdzie mieli szpiegować zagranicznych turystów. W tym czasie w hotelu zostaje zamordowany Palestyńczyk podejrzany o zorganizowanie zamachu podczas olimpiady w Monachium. Komisja odnajduje żyjących świadków tamtego zdarzenia, którzy sugerują, że zamordowani esbecy pracowali nie tylko dla rodzimego wywiadu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

DZIEDZICTWO (6)

  • Odcinek serialu
  • 45 min

Z prywatnej kliniki psychiatrycznej ucieka niebezpieczny pacjent Lajch, przedtem zabijając pielęgniarza i strażnika. Do Komisji morderstw zgłasza się matka pacjenta, która próbuje wytłumaczyć policjantom, skąd u jej syna tak wielka agresja. Okazuje się, że w czasie II wojny światowej ojciec Lajcha był poddawany eksperymentom medycznym przeprowadzanym w niemieckim obozie koncentracyjnym Gross - Rossen. Nazistowski doktor Kriepke chciał stworzyć superżołnierza. Jego eksperymenty doprowadzały do mutacji genetycznych, w ten sposób pacjenci nie odczuwali strachu i stawali się bardzo agresywni. Podczas obserwacji domu matki Lajcha, zostaje porwana Alicja. Do akcji poszukiwawczej włącza się dr Frejncz, który przekazuje informację Komisji morderstw, że Lajch przyjmował w klinice ogromne ilości lekarstw, bez których na wolności nie będzie mógł funkcjonować. W tym czasie Dominik Hertz odkrywa, że dr Kriepke, mimo swoich zbrodni, nigdy nie został osądzony i skazany. Wręcz przeciwnie, został włączony do tajnej akcji "Spinacz", polegającej na wykorzystaniu wiedzy nazistów przez amerykański rząd. Doktor Kriepke po wojnie wykładał na amerykańskich uczelniach. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KREW RODU (7)

  • Odcinek serialu
  • 44 min

Podczas ekshumacji w masowym grobie więźniów z lwowskich Brygidek, odnaleziono pierścień rodowy rodziny Passowskich. Pierścień należał prawdopodobnie do Tadeusza Passowskiego, aresztowanego i zamordowanego przez NKWD w 1939 roku. Zadaniem Komisji morderstw jest pobranie próbek DNA od żyjących na Dolnym Śląsku członków rodziny.
Po wizycie w posiadłości Passowskich pod Miliczem śledczy dowiadują się, że Tadeusz Passowski nie zginął we Lwowie. Zmarł kilka lat temu w Miliczu, przekazując swój pierścień rodowy adoptowanemu synowi Krzysztofowi. Ten, podczas wizyty policjantów, zachowuje się bardzo nerwowo, podejrzewając, że Komisję nasłała niejaka Nowakowska, podająca się za córkę hrabiego Tadeusza, która ma zakusy na przejęcie majątku Passowskich. Komisja odwiedza Nowakowską i dowiaduje się, że pretendentów do majątku jest więcej. Kilka dni temu odwiedził ją Pablo Passowski, mieszkający na stałe w Brazyli. Według Nowakowskiej Pablo miał spotkać się z Krzysztofem, który jednak zaprzecza, że doszło do spotkania. Okazuje się, że Pablo zaginął, porzucając wypożyczone auto w Gorlitz. Komisja dociera do zdjęć na których widać, że Pablo jednak odwiedził Krzysztofa w Miliczu, ale tu trop urywa się. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TAJEMNICA SZEPNIĘTA DO UCHA (8)

  • Odcinek serialu
  • 44 min

Policja odnajduje zwłoki młodej kobiety, na ciele której zostały wycięte znaki runiczne. Komisja morderstw zwraca się o pomoc do księdza z Ośrodka Przeciwdziałania Sektom, który rozszyfrowuje napis na ciele ofiary. Wszystko wskazuje na to, że morderstwa mogła dokonać sekta, która działała we Wrocławiu w latach 90. Analiza run naprowadza komisję na mitologię germańską, do której odwoływali się naziści z oddziałów SS. Wyznawcy kultu praktykowali krwawe rytuały, połączone ze składaniem ludzi w ofierze. Ich aktywność była ściśle związana z kalendarzem księżycowym. Jeśli współcześni naśladowcy czarnych mszy, będą chcieli wiernie je odtworzyć, można spodziewać się kolejnych ofiar złożonych w ofierze tajemniczemu bóstwu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KORZENIE (9)

  • Odcinek serialu
  • 45 min

W Bogumiłowicach, dolnośląskiej wiosce, zostaje uruchomiona nieczynna od dziesiątków lat mała elektrownia wodna. Spod turbiny wypływa szkielet, który przez lata ją blokował. Wieś jest zamieszkana przez małą, protestancką wspólnotę religijną, która trwa tu nieprzerwanie od czasów reformacji. Jako dysydenci religijni byli w przeszłości prześladowani przez władze i Kościoły oficjalne. Z tego powodu w XVIII wieku część wiernych wyemigrowała do Ameryki. Stamtąd też pochodzi aktualny pastor, który przybył do Polski w latach 90. i tchnął w wymierającą już wspólnotę, nowe życie. Śledztwo utrudnia fakt, że rodzina Dominika Hertza pochodzi właśnie z Bogumiłowic. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SAMOBÓJSTWO SYNCHRONICZNE (10)

  • Odcinek serialu
  • 44 min

W wystawionym na sprzedaż domu pod Szklarską Porębą zostają odnalezione zwłoki dwóch kobiet. Rozkład ciał wskazuje na to, że zbrodni dokonano wiele lat temu. Komisja Morderstw odkrywa w archiwach, że w przeszłości było już kilka takich samych przypadków. Po przeanalizowaniu dowodów, śledczy dochodzą do wniosku, że wszystkie zbrodnie łączy jeden szczegół - w każdym przypadku zamordowane kobiety są ze sobą spokrewnione, a na miejscu zbrodni morderca pozostawia swoją wizytówkę w postaci kolekcji ozdobnego szkła. W księgach zamówień Huty w Piechowicach, skąd pochodzi szkło, komisja odnajduje nazwiska wszystkich ofiar. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:17:54
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.