Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLSCY RATOWNICY W NEPALU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 43 min

To miał być zwykły weekend w najszczęśliwszym kraju świata, do którego codziennie przyjeżdżają setki turystów. Jednak niemal w samo południe 25 kwietnia ziemia zatrzęsła się i zrujnowała życie prawie ćwierci mieszkańców Nepalu. Domy, sklepy, świątynie i zabytki - wszystko zmieniło się w tony gruzu. Gruzu, pod którym jeszcze kilka dni po katastrofie na pomoc czekały tysiące osób.
Polski zespół ratowników i strażaków już następnego dnia po katastrofie wyleciał nieść tę pomoc mieszkańcom Nepalu. Film pokaże ich pracę, walkę z czasem i nadzieję na to, że pod zawalonymi budynkami wciąż są żywi ludzie, których uda im się uratować. To właśnie ta nadzieja przez cały czas akcji ratunkowej podtrzymywała ich na duchu, bo przez pierwsze dni nikogo żywego nie udało im się odkopać spod zwałów gruzu.
Pokażemy, jak wygląda taki dzień pracy, jakim sprzętem udaje im się ratować ludzi, czy większe znaczenie ma doświadczenie, czy najnowsza technika. Ale chcemy pokazać nie tylko pracę, ale też to, co czują ratownicy po skończonej akcji, nie zawsze uwieńczonej sukcesem. Pokażemy, o czym myślą, o czym rozmawiają ze sobą i jak opowiadają o swojej pracy rodzinom. Czy czują zniechęcenie, gdy nie udaje im się pomóc i jak ważne są dla nich wiadomości o odnalezieniu żywych osób, zwlaszcza po wielu dniach od kataklizmu.
Ratunek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu to jedna z wielu bardzo trudnych misji, w których brali udział polscy ratownicy i strażacy. Chcemy pokazać, jakimi są ludźmi w pracy i wtedy, gdy mundur zmieniają na cywilne ubrania. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:17:55
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego