Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZMIENNICY

ANTYCYPACJA (11)

  • Odcinek serialu
  • 58 min

Zmiennicy nie mogą wyplątać się z kłopotów, których przysparzają im niesforni pasażerowie taksówki. Kłusek i Gonschorek usiłują namówić Jacka do złożenia fałszywych zeznań w sądzie w sprawie o porwanie taxi 1313. Kasia jako Marian Koniuszko bierze udział w ryzykownej mistyfikacji, próbując pomóc przyjaciołom Jacka Parzydlaka w rozwiązaniu ich problemów mieszkaniowych. Tymczasem redaktor Lusia i awangardowy pisarz Oborniak, którzy odtworzyli zaginioną powieść, stają wobec nowych i niespodziewanych okoliczności związanych ze "zmartwychwstaniem" autora.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

OBYWATEL MONTE CHRISTO (12)

  • Odcinek serialu
  • 60 min

Znany reżyser Barewicz otrzymuje wiadomość, że na festiwalu filmowym w Berlinie Zachodnim przyznano mu Grand Prix i nagrodę rzeczową w postaci mercedesa. Natychmiast wyrusza na przejście graniczne po odbiór samochodu, taksówką o numerze bocznym 1313. Jednak niepewny swych umiejętności kierowcy, o pomoc w przyprowadzeniu wozu prosi zawodowców, Kasię i Jacka. W drodze powrotnej okazuje się, że wspomniany mercedes jest ruiną powleczoną lakierem. Barewicz przysięga, że odnajdzie sprawcę złośliwego żartu. Tymczasem w Warszawie do tzw. pustostanu w wieżowcu włamuje się złodziej o pseudonimie Ksywa. Gdy pochłonięty jest swoją "robotą", zjawia się komisja lokalowa. Po spisaniu i wyniesieniu dobytku opieczętowuje lokal i poleca natychmiast zamurować wejście. Ksywa pozostaje w środku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SPOTKANIA Z TEMIDĄ (13)

  • Odcinek serialu
  • 56 min

Przed sądem stają oskarżeni o porwanie taksówki strażak Kuśmider i Krashan. Sprawa narkotyków jest niejasna, oskarżeni łżą jak z nut, a świadkowie plączą się w zeznaniach. W efekcie Kuśmider i Krashan otrzymują wyrok w zawieszeniu. Krashan melduje się u Kłuska, a ten każe mu odzyskać pieniądze. Przed sądem staje także Marian Koniuszko, czyli Kasia, od której prostytutka Mariola domaga się alimentów. Kasia udowadnia, że jest kobietą i sprawa zostaje zamknięta. Ale opiekun Marioli nie rezygnuje ze znalezienia ojca i w końcu wybiera prezesa Kłuska.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POCAŁUJ MNIE KASIU (14)

  • Odcinek serialu
  • 60 min

Do taksówki 1313, którą prowadzi Kasia, wsiada Krashan. Chce wydobyć z fotela kierowcy ukryte tam dolary. Dziewczyna podejrzewa go o napad. Wywiązuje się bójka, z której zwycięsko wychodzi Kasia. Jacek już dawno podejrzewa Mariana K., że ten coś przed nim ukrywa. Po historii z napadem zaczyna śledzić swojego zmiennika. I wreszcie poznaje prawdę. Na taxi 1313 poluje też Kuśmider, chcąc dobrać się do pieniędzy, co skutecznie udaremnia Jacek. Kuśmider staje przed sądem. Kasia i Jacek, słysząc o pustostanie, w którym straszy, wpadają na pomysł, jak zdobyć mieszkanie w wieżowcu dla siebie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NASZ NAJDROŻSZY (15)

  • Odcinek serialu
  • 58 min

Dzięki znajomości pana Stasia z Michalikiem Kasia i Jacek otrzymują przydział na mieszkanie, w którym straszy. Przy okazji uwalniają uwięzionego w nim złodzieja. Muszą jednak wpłacić prawie półtora miliona złotych, a są bez grosza. Zmiennicy otrzymują też w firmie nowy samochód, stary idzie na licytację. Czwarta część wylicytowanej sumy przypada taksówkarzom-użytkownikom wozu. Ponieważ Krashan zaszył w fotelu 100 tys. dolarów, do przetargu stają gangi Kłuska-Gonschorka i Kuśmidra. Zamiast spodziewanych 700 tys. samochód zostaje sprzedany za 10 mln. To oznacza, że Kasia i Jacek otrzymają 2,5 mln, czyli - jest to koniec ich kłopotów. Ale to jeszcze nie wszystko. Kasia przeniosła stare fotele do nowej taksówki. Nadal ma tuż za plecami 100 tys. dolarów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.11.30 00:15:49
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor