Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TALJANKA

 • Tytuł polski: TALIANKA
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Rosja
 • Rok produkcji:
  2014
 • Język:
  rosyjski
 • Barwny, 8 odcinków x ok. 50 min

Akcja serialu rozgrywa się w Związku Radzieckim, w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej. Rosyjski lotnik Stiepan Wierigin zostaje strącony nad terytorium Niemiec podczas nalotu na Berlin. Trafia do obozu jenieckiego na terenie okupowanych Włoch. Po miesiącu ucieka z niewoli i przyłącza się do oddziału włoskich partyzantów. Poznaje piękną sanitariuszkę Giuliettę. Po wojnie Stiepan i Giulietta biorą ślub, mieszkają w Rzymie, gdzie rodzi im się córka Sophie.
Tęsknota za ojczyzną wciąż daje o sobie znać. Stiepan namawia Giuliettę, by wszyscy troje przeprowadzili się do Moskwy. Tu przeżywają jednak rozczarowanie. Moskiewskie mieszkanie Stiepana zostało zniszczone podczas bombardowania, a armia uważa go za zdrajcę, który poddał się Niemcom. Dochodzi nawet do aresztowania Stiepana. Tylko cudem udaje mu się uniknąć zsyłki do łagru. Postanawia zabrać córkę i żonę do rodzinnej wsi i tam przeczekać najgorsze. Tu mają znajdować się groby jego ojca oraz poprzedniej żony Tatiany i syna Andrieja, rozstrzelanych przez faszystów.

Odcinek 1: Lato 1945 roku. Stiepan Wierigin wraca do kraju z Włoch, gdzie doczekał końca wojny. Towarzyszy mu włoska żona Giulietta i córeczka Sophie. W Moskwie dowiaduje się, że jego dom zbombardowano, on sam jako jeniec wojenny został uznany za zdrajcę i nie może wrócić do wojska. Za radą byłego dowódcy, jedzie do rodzinnej wsi na Smoleńszczyźnie, gdzie czeka go jednak niespodzianka. Giulietta nie chce budować swego życia na cudzym nieszczęściu i myśli o powrocie do Włoch.
Odcinek 2: Stiepan dostaje powołanie do wojska w stopniu szeregowego i wyrusza na wojnę z Japonią. Giulietta z córeczką zostają na wsi pod opieką starego ojca. Tatiana, pierwsza żona Stiepana, pomaga Giulietcie oswoić się z życiem w kołchozie. Piękną Włoszkę, zwaną przez wszystkich "Talianką", zaczyna adorować przewodniczący kołchozu. Zaloty wiecznie pijanego aparatczyka stają się coraz bardziej natarczywe. Pewnego dnia stary Wierigin, stając w obronie synowej, zabija przewodniczącego, a potem sam odbiera sobie życie. Zrozpaczona Giulietta chcąc wyrwać się z podsmoleńskiej wsi, gdzie nie ma żadnej nadziei na powrót do Włoch, decyduje się związać z zakochanym w niej kinooperatorem. Pewnej nocy w jej chacie zjawia się nieoczekiwany gość.
Odcinek 3: Stiepan potajemnie wywozi Giuliettę z córeczką do Smoleńska. Zaczyna pracować na lotnisku wojskowym jako członek obsługi naziemnej. Tymczasem Giulietta, która przed wojną była tancerką, teraz musi się zadowolić posadą sprzątaczki w szkole. W Moskwie włoski dyplomata Paulo Conti, dawny narzeczony Giulietty, stara się ją odnaleźć.
Odcinek 4: Stiepan, załamany tym, że nie wolno mu latać, zaczyna coraz częściej zaglądać do kieliszka. Tymczasem Giulietta dostaje się do operetki i zwraca na siebie uwagę towarzysza Ragulina, pierwszego sekretarza obwodowego komitetu partii.
Odcinek 5: Giulietta porzuca męża i przenosi się do internatu dla pracowników teatru. Zostaje kochanką Ragulina, licząc na to, że wpływowy sekretarz pomoże jej opuścić Rosję. Tymczasem zazdrosna żona Ragulina pisze donos na Giulettę, oskarżając ją o szpiegostwo.
Odcinek 6: Giulietta zostaje aresztowana pod zarzutem szpiegostwa na rzecz kapitalistycznego państwa. Ragulin nie może jej pomóc, bowiem sam wpada w poważne tarapaty. Stiepan odsyła córeczkę do Tatiany na wieś, a sam próbuje ratować żonę. Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego fabrykuje sprawę przeciwko grupie szpiegowskiej, której miała przewodzić Giulietta. Zdesperowany Stiepan leci do Moskwy, by tam szukać pomocy.
Odcinek 7: Stiepan próbuje się skotaktować z włoską ambasadą, ale musi to zrobić potajemnie, ponieważ poszukuje go milicja. Ragulin, oskarżony o kontakty ze szpiegiem Giuliettą, otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Szykuje się proces w sprawie grupy szpiegowskiej. Giulietcie grozi długi wyrok. Stiepanowi udaje się wreszcie skontaktować z Paolem Contim.
Odcinek 8: Stiepan jest ścigany, a poszukiwania nadzoruje sam Beria. Paolo wykorzystuje swoje znajomości, by dotrzeć do bardzo ważnego dygnitarza. Ten, chcąc dopiec Berii, uwalnia Giuliettę tuż przed wysłaniem do łagru. Paolo wprowadza w życie chytry plan, który umożliwi Giulietcie wyjazd ze Związku Radzieckiego wraz z córką. Stiepan przychodzi na dworzec, żeby pożegnać na zawsze ukochaną żonę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Jewgienij Zwiezdakow
   
 • Scenariusz
  Ilija Rubinsztejn
   
  Walentin Jemielianow
   
 • Zdjęcia
  Jurij Szajgardanow
   
 • Scenografia
  Jewgienij Kaczanow
   
 • Muzyka
  Denis Piekariew
   
 • Obsada aktorska
  Andriej Merzlikin
   
   
  Jekaterina Gusiewa
   
  Di Lapio, Raniero Monaco
  Paulo
2017.02.11 01:24:56
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman