Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE KŁAM KOCHANIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Premiera:
  2008. 03. 28
 • Barwny, 100 min

  Okres zdjęciowy: 24 września - 7 listopada 2007.
  Lokacje: Kraków (Rynek Główny, ul. Szeroka, restauracja Wierzynek, lotnisko w Balicach, kościoły: Świętego Wojciecha, Mariacki, Świętych Piotra i Pawła, Świętego Andrzeja, Pub "Stajnia" przy ul. Izaaka), Pieskowa Skała, Dolina Prądnika, Ojców (kaplica "Na wodzie"), Warszawa (wieżowiec Rondo przy rondzie ONZ), Malta (La Valetta).

Jeszcze jeden film z gatunku chwytających za serce komedii romantycznych, który pozwala uwierzyć w potęgę uczucia i czarodziejską moc miłości, tak wielką, że pokonuje wszelkie przeszkody. Bohaterowie tej miłosnej historii to dwoje młodych ludzi, którzy zbliżają się do siebie w dość nietypowych okolicznościach. Choć początki są trudne, ich znajomość zmierza do szczęśliwego finału. "Nie kłam, kochanie" okazał się kasowym przebojem, rekordy popularności biła także ścieżka dźwiękowa z filmu, na której znalazły się utwory w wykonaniu: Amy Winehouse, Christiny Aquilery, Norah Jones, Blue Cafe oraz piosenka promująca komedię Wereśniaka "Nie kłam, że kochasz mnie", którą zaśpiewali Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny. Wydany w 2008 roku przez wydawnictwo Jazzboy Records album sprzedał się w imponującym nakładzie. Dużym atutem filmu jest świetna obsada, na czele z Piotrem Adamczykiem i Martą Żmudą - Trzebiatowską, której uroda jak pisano przyćmiewa nawet kwiaty na krakowskim rynku.

Ona - Ania jest wrażliwa, krucha i delikatna, pragnie mieć u swego boku mężczyznę, który ją pokocha prawdziwą miłością, na dobre i na złe. Dziewczyna tęskni za normalnym życiem i rodziną. Nie ma nikogo, wychowywała się w domu dziecka. Mieszka w wynajętym lokum z Magdą, przyjaciółką z sierocińca, która jest równie samotna i spragniona miłości, jak ona. Ania studiuje zaocznie architekturę krajobrazu, zarabia na życie jako pracownica firmy zajmującej się pielęgnacją roślin. Opiekuje się tarasowymi ogrodami w jednym z warszawskich apartamentowców, gdzie mieszka on. Ania skrycie podkochuje sie w Marcinie, zdając sobie jednocześnie sprawę, że niewłaściwie lokuje swoje uczucia.
Wybranek jej serca należy do zupełnie innego świata, który dla skromnej i ubogiej dziewczyny nigdy nie będzie osiągalny. Marcin jest potomkiem dawnych krakowskich mieszczan, otrzymał staranne wykształcenie i wychowanie, a także zamiłowanie do wystawnego życia. Ma dobrze płatną posadę w banku, co pozwala mu opływać w luksusy. Przystojnego i uroczego kawalera otaczają piękne kobiety, od których on bynajmniej nie stroni, ale za to skutecznie unika rozmów na temat zalegalizowania związku. Notoryczny uwodziciel i łgarz nawet się nie spodziewa, że wkrótce będzie brnął w kolejne kłamstwo i w dodatku zostanie zmuszony przyrzec komuś małżeństwo.
A wszystko stanie się nagle i niespodziewanie. Do Polski przyjeżdża z Anglii majętna ciotka Marcina, Nela, która chce mu zapisać cały majątek, wszakże pod jednym warunkiem. Podpisze stosowne papiery dopiero w dniu jego ślubu. Marcin potrzebuje tych pieniędzy bardziej niż kiedykolwiek, bo właśnie traci intratną posadę i popada w poważne tarapaty finansowe. Jak na złość wszystkie jego dawne ukochane teraz nie mają dla niego czasu, a on musi mieć "narzeczoną", z którą pojedzie do rodzinnego domu w Krakowie, na spotkanie z ciotką Nelą. Zupełnie przypadkowo wybór pada na Anię, która zgadza się na taki układ. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Diamentowy Bilet
2019.10.24 01:02:27
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor