Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ICH LIEBE DICH - APRIL! APRIL!

 • Tytuł polski: MIŁOŚĆ ALBO MAŁŻEŃSTWO
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  NRD
 • Rok produkcji:
  1987
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 2347 m, 86 min

Studentka prawa, Caroline, boi się, że nic zda poprawkowego egzaminu z prawa rodzinnego. Asystent profesora Bertrama Schneidera, Tom, ostrzegają, aby nie zdradziła, że są małżeństwem, bowiem Schneider jest znanym przeciwnikiem tej instytucji. Profesor spieszy się na lotnisko, zleca więc dokończenie egzaminu Tomowi i zostawia im do przejrzenia zbiór kuriozalnych rozpraw rozwodowych. Jedna z nich dotyczy samego Schneidera i jego żony Helli. Zaskoczona Caroline domyśla się, że profesor jest jej ojcem, którego nigdy nie znała i o którym matka nigdy nie mówiła. Caroline z Tomem chcą rozwikłać zagadkę rozwodu jej matki, która właśnie obchodzi czterdziestą rocznicę urodzin. Gdy zostają same, Caroline na próbę mówi, że flirtowała z profesorem Bertramem, znanym podrywaczem. Zdenerwowana Helia każe zostawić go w spokoju, nie mówi jednak, że Bertram jest jej ojcem. Tom daje Helli telefon profesora. Helia dzwoni, ale się nie odzywa, po czym wieczorem podjeżdża taksówką pod jego dom. Spotykają się, gdy Bertram wychodzi po papierosy. Podczas rozmowy w barze Bertram zauważa na palcu byłej żony obrącz-kę. Od ich rozwodu minęło dwadzieścia lat, większość znajomych też się już rozwiodła. On od niedawna jest w tym mieście, ona została adwokatem od spraw rozwodowych. Podchmieleni nocą dostają się na basen, pływają i wydaje się, że jest jak dawniej. Po pewnym czasie jednak Bertram nie wypływa. Helia szuka go z rozpaczą. Okazuje się, że był to kawał, jakich wiele jej kiedyś robił. Wściekła wskakuje do przejeżdżającej właśnie taksówki. Bertram dzwoni do Helli, ale nie udaje mu się jej przebłagać. Dzwoni ponownie, mówi, że zachował listy od niej i właśnie je czyta. Zasypiają trzymając słuchawki przy uchu. Tom przyznaje się profesorowi Schneiderowi, że jest mężem Caroline. Schneider radziłby jej zmienić kierunek studiów. Caroline oznajmia Tomowi, że będą mieli dziecko. Tom twierdzi, że zrujnuje mu to karierę. Ich kłótnię i wreszcie bijatykę obserwuje z okna Schneider, któremu przypomina to historię jego małżeństwa. Caroline zwierza się profesorowi: "Chyba najlepiej będzie, gdy urodzę dziecko i rozwiodę się". Schneider prowadzi wykład o rozwodach. "Obecnie liczba rozwodów w naszym kraju jest tak duża, że będzie tylko kwestią czasu, kiedy wszyscy zostaną wszystkim poślubieni". Helia wyznaje Caroline, że z tchórzostwa nigdy nie powiedziała jej, kto jest jej ojcem. Zaraz po rozwodzie przeniosła się na inny uniwersytet i nie usiłowała dowiedzieć się, co robi Schneider. Caroline zastanawia się, co będzie robiła w życiu, czy zostanie z Tomem, może zmieni kierunek studiów. Natomiast profesor Schneider zdaje sobie sprawę, że odnalazł córkę i - być może - żonę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Iris Gusner
   
 • Scenariusz
  Jochen Kramer
   
  Iris Gusner
  na podstawie sztuki Jochena Kramera
 • Zdjęcia
  Peter Brand
   
 • Scenografia
  Hans Poppe
   
 • Muzyka
  Siegfried Schafer
   
 • Obsada aktorska
  Cornelia Schmaus
  Hella
  profesor Bertram Schneider
  Amina Gusner
  Caroline
  Tom
  Jaecki Schwarz
  Toni
  Jurgen Haase
  Benni
2017.02.11 06:47:57
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego