Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

23

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  1998
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 95 min

Twórców scenariusza zainspirowały rzeczywiste wydarzenia. Akcja filmu osadzona w realiach Niemiec drugiej połowy lat 80. Bohaterem jest Karl Koch, który zostaje hakerem i wplątuje się w aferę szpiegowską na skalę międzynarodową. Początkowo miała to być tylko zabawa, chęć przeżycia czegoś ekscytującego. Młodzieńcza brawura i niefrasobliwość doprowadziły młodego człowieka do tragedii, współpracę z tajnymi agentami przypłacił życiem. W maju 1989 r. Karl Koch wyruszył w podróż służbową, ale nie dotarł do celu. W lesie znaleziono zwęglone zwłoki. Okoliczności jego śmierci nie zostały wyjaśnione. Miał zaledwie 23 lata. Pół roku później rozpoczął się proces szpiegów KGB. Akcja filmu zaczyna się w 1985 roku. Karl Koch (August Diehl) mieszka wraz z ojcem, matka nie żyje. Zbuntowany dziewiętnastolatek sprawia kłopoty wychowawcze. Grozi mu przeniesienie do szkoły z internatem. Chłopak bierze udział w demonstracjach młodzieży popadając w konflikt z ojcem reprezentującym dość radykalne poglądy. Koch Senior jest redaktorem naczelnym jednego z hanowerskich dzienników, w którym dorabia do kieszonkowego syn. Kiedy pół roku później ojciec umiera, Karl zostaje zupełnie sam. Podejmuje z konta odziedziczone w spadku 50 tysięcy marek, wynajmuje mieszkanie i rzuca się w życia towarzyskiego. Wśród rzeczy ojca Karl znajduje książkę autorstwa Roberta Wilsona przedstawiającą historię świata, na którą istotny wpływ ma tajne stowarzyszenie iluminatów. Dzięki interesującej lekturze Karl odkrywa zadziwiające znaczenie liczby "23". Gdy dowiaduje się, że Wilson ma być honorowym gościem na zjeździe klubu komputerowego w Hamburgu, postanawia uczestniczyć w spotkaniu. Tu zbierają komputerowi zapaleńcy z całych Niemiec. Karl poznaje i zaprzyjaźnia się z rówieśnikiem z Hanoweru, Davidem (Fabian Busch). Szybki rozwój komputeryzacji sprawia, iż chłopcy widzą w tej dziedzinie swoją przyszłość. Młodzieńców pociąga ryzyko, chęć przeżycia czegoś wyjątkowego. Początkowo jedynie dla zabaway zostają hakerami. Znajomy kontaktuje ich z pracownikiem ambasady radzieckiej w Berlinie Wschodnim, Siergiejem (Zbigniew Zamachowski). Za sowitą opłatą tajny agent KGB proponuje im współpracę. Hakerskie umiejętności Karla i Davida są wykorzystywane do szpiegostwa przemysłowego. Obydwaj nie zdają sobie sprawy, że ich nieprzemyślane działania mogą okazać się brzemienne w skutki. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Hans-Christian Schmid
   
 • Scenariusz
  Hans-Christian Schmid
   
  Michael Gutmann
   
 • Zdjęcia
  Klaus Eichhammer
   
 • Scenografia
  Ingrid Henn
   
 • Muzyka
  Norbert Jurgen Schneider
   
 • Obsada aktorska
  August Diehl
  Karl Koch
  Fabian Busch
  David
  Dieter Landuris
  Pepe
  Siergiej
2017.02.11 06:30:24
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego