Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Witold Pyrkosz

22 kwietnia 2017
Fot. Witold Pyrkosz w filmie "Kim jest ten człowiek"

22 kwietnia zmarł w wieku 90 lat Witold Pyrkosz, jeden z najpopularniejszych aktorów filmowych ostatniego 50-lecia.

Absolwent krakowskiej PWSA, od połowy lat 50 występował m.in. w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, Polskim we Wrocławiu, Polskim i Narodowym w Warszawie.

W kinie debiutował w roku 1956 rolą w "Cieniu". W swojej długiej karierze zagrał kilkadziesiąt ról, m.in. w "Eroice", "Samych swoich", "Akcji Brutus", "Mecie", "Hazardzistach", "Niedzieli pewnego małżeństwa...", "Słodkich oczach", "Constansie", "Vabanku", "Kingsajzie", "Dziewczynce z hotelu Excelsior" i "Szabli od komendanta".

Wielką popularność przyniosły mu przede wszystkim znakomite role w serialach "Czterej pancerni i pies", "Janosik" i "Alternatywy 4". Przez ostatnie 17 lat, do ostatnich chwil, grał głowę rodu Mostowiaków w telenoweli "M jak miłość".

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski