Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Michał Nekanda-Trepka

11 września 2020
11 września zmarł w Warszawie w wieku 72 lat Michał Nekanda-Trepka, uznany reżyser ponad dwudziestu, często nagradzanych, filmów dokumentalnych, w których zajmował się przede wszystkim losami polskich Żydów.

Podwójne Platynowe Lwy na 45. FPFF w Gdyni

11 września 2020


Dwaj reżyserzy filmowi, Andrzej Barański i Feliks Falk, są tegorocznymi laureatami Platynowych Lwów, nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości.
Platynowe Lwy przyznaje corocznie Komitet Organizacyjny Festiwalu, by uhonorować dorobek wybitnych postaci polskiego kina.

Nie żyje Andrzej Gawroński

6 września 2020


4 września zmarł w wieku 85 lat aktor Andrzej Gawroński, odtwórca ok. 100 drugoplanowych i epizodycznych ról filmowych i telewizyjnych, popularny aktor dubbingowy.

Nie żyje Piotr Szczepanik

20 sierpnia 2020


20 sierpnia zmarł w wieku 78 lat znany piosenkarz Piotr Szczepanik.
Choć znany był przede wszystkim jako wykonawca popularnych piosenek (m.in. "Kormorany", "Kochać" i "Spal żółte kalendarze"), to występował także w filmach. Zagrał główną rolę w filmie "Cham", wystąpił też w "Kto nigdy nie żył..." i "Moim rowerze".

Tomasz Kolankiewicz dyrektorem artystycznym gdyńskiego festiwalu

6 sierpnia 2020


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał na stanowisko Dyrektora Artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Tomasza Kolankiewicza.
Tomasz Kolankiewicz jest filmoznawcą i historykiem filmu, kuratorem cykli filmowych, popularyzatorem kina i animatorem imprez filmowych. W latach 2008-2017 był redaktorem programowym w redakcji filmowej TVP Kultura.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor