Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Przywrócone arcydzieła w Krakowie: "Aria dla atlety"

6 grudnia 2021


Zapraszamy na kolejne spotkanie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) w ramach cyklu "Przywrócone arcydzieła". Jest to autorski program krytyka Łukasza Maciejewskiego przypominającego najlepsze filmy polskie i ich twórców.

więcej...

31. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"

15 listopada 2021


Ponad sto filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i reportaży radiowych znajdzie się w programie 31. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Festiwal odbędzie się w Łodzi w dniach 23-28 listopada oraz online.

więcej...

Zmarli, żyją w naszej pamięci (listopad 2020 - październik 2021)

29 października 2021


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

Nowości wydawnicze: "Oświecenie"

26 października 2021


Właśnie ukazało się pierwsze drukowane wydanie książki „Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” autorstwa Filipa Kovčina, Piotra Kuci i Jerzego Rudzińskiego. Jest ona obszernym podręcznikiem dla szeroko rozumianej grupy czytelników blisko związanej z filmem: zarówno dla operatorów filmowych, pracowników technicznych, producentów, studentów szkół filmowych i artystycznych, jak i wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoja wiedzę na temat światła, kolorów, kamer i szeroko rozumianej technologii filmowej i telewizyjnej.

więcej...

Agnieszka Holland z Platynowymi Lwami

29 czerwca 2021


"Platynowe Lwy", nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za całokształt twórczości otrzyma w tym roku Agnieszka Holland. Reżyserka i scenarzystka odbierze statuetkę Platynowych Lwów we wrześniu, podczas finałowej gali 46. festiwalu.

Jan Holoubek laureatem Nagrody im. Janusza Morgensterna

1 czerwca 2021


Jan Holoubek, reżyser filmu "25 lat niewinności" został laureatem Nagrody im. Janusza "Kuby" Morgensterna „Perspektywa”.
Nagroda przyznawana jest od 10 lat za najbardziej obiecujący debiut dla reżysera, którego twórczość posiada wielki potencjał i perspektywę rozwoju na przyszłość.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman