Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZKOLNE GRAFFITI II

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Premiera:
    2000. 06. 26
  • Barwny, 35 min

Spektakl nawiązujący do wcześniejszej propozycji Sceny Młodego Widza - "Szkolne graffiti", ze specjalnym udziałem muzyka rockowego Pawła Kukiza, lidera zespołu Piersi (utwory tej grupy z płyt "Powrót do raju" i "Raj na ziemi" stanowią kanwę muzyczną widowiska). Współczesna, obyczajowa opowieść o dorastającej młodzieży, poruszająca - z jej punktu widzenia - problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie pozostający w powierzchownych, pozornych relacjach z otoczeniem. Nie radzą sobie z własnymi emocjami, nie znajdują oparcia w domu czy szkole, nawet jeśli dorośli poczuwają się do obowiązku dbania o ich przyszłość. Wsparcie ze strony rówieśników pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile, ale nie ratuje przed osamotnieniem i zagubieniem.
Krzysiek, główny bohater widowiska, rozumie, że musi uporać się z własnymi problemami sam, aby przywrócić swemu życiu sens. Zaczyna też dostrzegać kłopoty innych, a zainteresowanie człowiekiem żyjącym obok pomaga mu odbudować zerwane więzi i wyzwolić to, co skrywał dotychczas pod maską obojętności. Najpierw Krzysztof przekonuje się, że przeszłości nie da się tak łatwo wymazać. Anka, wywieziona przez rodziców za granicę, wciąż pojawia się w jego wspomnieniach. Matka, zaniepokojona dziwnym stanem syna, ciągle dopytuje się, co go dręczy, obawiając się powtórki bolesnej życiowej lekcji. W szkole również wiedzą, że Krzysiek otarł się o narkotyki. Dyrektorka składa mu propozycję nie do odrzucenia - wykorzystując swoją znajomość środowiska, ma pomóc zagrożonej dziewczynie. Chłopak widzi Mirkę rozmawiającą z podejrzanymi osobnikami, ale zbytnio pochłaniają go własne kłopoty. Próbuje znaleźć dorywczą pracę, myśli o dziewczynie, która tak nagle zniknęła z jego życia. Mirka, czupurne "kurczątko", pyta, dlaczego nie odezwał się do Anki, gdy próbowała nawiązać z nim kontakt. Matka przyznaje się, że przejęła korespondencję. Początkowo po prostu zapomniała o oddaniu listu, później stwierdziła, że tak będzie lepiej - Anka nie jest dziewczyną dla Krzyśka, wykorzystała go i wyjechała. Żadna matka nie może patrzeć spokojnie, jak jej dziecko się stacza, więc ona też jest gotowa zrobić wszystko, by chronić syna. Krzysztof coraz bardziej angażuje się w sprawy Mirki. Gdy kolega znajduje naćpaną dziewczynę na ulicy, stara się jej pomóc. Kiedy zaczepia ją dealer z obstawą, pomaga jej uciec. Usiłuje wyperswadować niedorzeczny pogląd, że wszystkiego należy spróbować, również brania, sprawdzić stan emocji, oddać je w rysunkach. Towarzyszy dziewczynie, która jest równie niespokojnym duchem, jak on - i okazuje się równie niezawodnym przyjacielem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SZKOLNE GRAFFITI II
AutorKrystyna Chołoniewska
AutorWitold Adamek

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

  • 1997
    Spektakl telewizyjny / Krystyna Chołoniewska / Witold Adamek
2024.06.06 00:41:40
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.