Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NÓŻ W GŁOWIE DINO BAGGIO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1999
  • Premiera:
    2000. 07. 30
  • Barwny, 39 min

Treść sztuki inspirowana jest autentycznym, acz niechlubnym wydarzeniem na stadionie "Wisły" Kraków, gdzie włoski piłkarz Dino Baggio został ugodzony na boisku nożem rzuconym z trybuny. Zdarzenie to posłużyło Markowi Piwowskiemu do stworzenia satyrycznego wizerunku środowiska ludzi związanych z polską piłką. Ponieważ oba zainteresowane kluby, polski i włoski, przedstawiają przebieg wydarzenia w krańcowo odmienny sposób, do akcji wkraczają wysłani do Polski inspektorzy Interpolu. Celem ich misji jest wyświetlenie prawdy, co wcale nie jest łatwe, gdyż zderzenie z polską rzeczywistością okazuje się dla nich cokolwiek szokujące.
Zaczyna się już na Okęciu. Podczas zaimprowizowanej konferencji prasowej na lotnisku dziennikarze próbują z lekka obnażyć prawdę o polskiej piłce. Na naszych stadionach robi się tak niebezpiecznie, że podobno rozważana jest możliwość używania kasków na boisku albo przeniesienia rozgrywek z kraju na teren neutralny. Co na to władze piłkarskie, jak oceniają pamiętny incydent na stadionie "Wisły"? Działacze energicznie bronią "dobra polskiej piłki", jeden dziennikarz zostaje nawet pobity. Do rąk gości i rodzimych działaczy wędrują stosowne upominki - statuetka Złotej Piłki i puchar Fair Play od polskich mediów dla prezesa polskiej piłki. Wszędobylski reporter TVP zdradza widzom tajemnicę - w piłce i w pucharze ukryte są kamery, które zarejestrują to, czego wysłannicy Interpolu będą chcieli się dowiedzieć i co będą starali się przed nimi ukryć nasi działacze.
Od tej chwili oglądamy wszystko od podszewki. Widzowie dowiedzą się m.in., jaki może być pożytek z agentów ogolonych na skinów i dlaczego 200 zarejestrowanych u nas zawodników baseballa zużywa rocznie, jak wynika ze statystyk, 200 tysięcy kijów. Jaki jest dopuszczalny współczynnik bezpieczeństwa na stadionie i jak się ma nasze 0,15 osobozdarzenia do norm europejskich. Jakim cudem policji udało się zatrzymać grubo ponad setkę podejrzanych o dokonanie haniebnego rzutu nożem i dlaczego wszyscy poza jednym przyznali się do winy. Policję i działaczy sportowych w ich niekonwencjonalnych działaniach wspierają naukowcy. Pułkownik profesor z Instytutu Ochrony Kończyn ma za zadanie udowodnić, że z naukowego punktu widzenia wspomniany incydent był niemożliwy. Naukowcy z Instytutu Badania Nokautu analizują występujący w różnych dyscyplinach sportu "celowy wstrząs mózgu", wywołany dla wyeliminowania zawodnika na czas potrzebny do osiągnięcia zwycięstwa. Rozmaite eksperymenty, wizje lokalne, przesłuchania, konfrontacje i ekspertyzy, analiza zdjęć satelitarnych i nawet ściśle tajnych materiałów Interpolu zdają się dowodzić niezbicie, że przedmiotem śledztwa jest wydarzenie, którego w ogóle nie było. Albo to nie był Dino Baggio, albo to nie był nóż. Albo też... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 00:40:27
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.