STIRLITZ
- Spektakl telewizyjny
- Rok produkcji:1972
- Premiera:1972. 12. 14
- Czarno-biały, 2 części x ok. 42 - 63 min
Emisja: 14 - 21 grudnia 1972.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Asystent reżysera
- Adaptacja
- Reżyseria telewizyjna
- Operator kamery
- Zdjęciafilmowe
- Reżyseria światła
- Scenografia
- Opracowanie muzyczne
- Dźwiękczęść 1część 2Wojciech Horasiewicz
- Montaż
- Redakcja
- Kierownictwo produkcji
- Obsada aktorskastandartenführer von Stirlitz
Pierwowzoryschowaj
| Pierwowzór | |
| STIRLITZ | |
| Autor | Julian Siemionow |
| Przekład | Zdzisław Romanowski |
WALIZKA KATHERINE (1)
- Część
- 63 min
Pod nazwiskiem standartenführera SS von Stirlitza działa agent sowieckiego wywiadu. Oficerowie Gestapo podejrzewają go o działalność szpiegowską. Tymczasem pewnej nocy zbombardowany zostaje dom, w którym mieszkał sowiecki radiotelegrafista i jego żona, współpracownicy Stirlitza. Kobieta trafiła do szpitala, na pobojowisku pozostała jednak walizka z radiostacją, która trafia w ręce Gestapo. Niebawem zostaje aresztowana Katherine. Stirlitz próbuje ją uratować.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Obsada aktorskastandartenführer von StirlitzKatherine Kinn, agentka sowieckiego wywiaduprofesor Pleischnerobergruppenführer Müller, dowódca GestapoHoltoff, podwładny MülleraSchellenberg, przełożony Stirlitzaobersturmbannführer Eisemann, podwładny Mülleraprzedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeniowego, agent Gestapoprowokator zabity przez StirlitzaKrüger, podwładny MülleraErwin, sowiecki radiotelegrafista, mąż Katherine; w napisach imię: Bogdanlekarzadiutant EisemannaScholtz, adiutant Müllerażandarm przy zbombardowanym domutajniak Gestapooficer kontrolujący wóz Stirlitzatajniak Gestapostrażnik więzienny; nie występuje w napisachpielęgniarka; nie występuje w napisach
W PUŁAPCE (2)
- Część
- 42 min
Strilitz jest szantażowany przez oficera Gestapo Holtoffa. Udaje mu się go jednak unieszkodliwić. Otwarta pozostaje sprawa rozmów prowadzonych przez wysokich oficerów Gestapo i SS z amerykańskim wywiadem. Stirlitz musi przekazać te informacje do Szwajcarii. Krąg podejrzeń wokół niego zaciska się.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Obsada aktorskastandartenführer von StirlitzKatherine Kinn, agentka sowieckiego wywiaduprofesor Pleischnerobergruppenführer Müller, dowódca GestapoHoltoff, podwładny MülleraSchellenberg, przełożony StirlitzaNiemka pomagająca Katherinekobieta w schronieagent Gestapo w SzwajcariiScholtz, adiutant Müllerastrażnik w więzieniu Gestapożandarm przy zbombardowanym domużandarm przy zbombardowanym domuagent sowieckiego wywiadu w Szwajcariikelner w kawiarni w SzwajcariiKurt, pomocnik agenta Gestapo w Szwajcariipomocnik agenta Gestapo w Szwajcariiżandarm niemiecki goniący Katherineżandarm niemiecki goniący Katherine











