Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWIĘKSZENIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 24 min

W parku okalającym budynek Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi, 23 września 1996 roku, grupa młodych ludzi zakopała część materiałów zebranych podczas kręcenia filmu dokumentalnego, a to po to, by wydobyć je za 15 lat. Być może wówczas dzięki nim powstanie ciąg dalszy "Powiększenia". Dokument ten już tytułem sygnalizuje, że odwołuje się do zdjęcia. Zrobiono je na schodach słynnej "Filmówki" w 1981 roku, po spotkaniu Romana Polańskiego z ówczesnymi studentami jego Alma Mater. Polański był wtedy u szczytu kariery, oni przygotowywali się do przyszłych sukcesów. Nie wszystkich z tego zdjęcia udało się znaleźć. Nie wszyscy zresztą po ukończeniu szkoły zostali w zawodzie. Po 1989 roku, jak się okazuje, nastały chude czasy i zdobycie zajęcia stało się nielada problemem. Tych kilku odnalezionych kręci jednak filmy, dokumenty, tworzy programy i spektakle telewizyjne. Mikołaj Haremski, Ryszard Brylski, Tomasz Wiszniewski, Piotr Mikucki, Sławomir Koehler opowiadają przed kamerą o tamtym spotkaniu z Romanem Polańskim, o "Filmówce", młodzieńczych marzeniach, dotychczasowych osiągnięciach, życiu i tym, co jest w nim - ich zadniem - naprawdę ważne. Te wypowiedzi Borys Lankosz przeplata krótkimi fragmentami etiud filmowych i programów telewizyjnych autorstwa rozmówców oraz filmu dokumentalnego Wiktora Grodeckiego "Portret artysty z czasów młodości" i obrazów Polańskiego "Nóż w wodzie", "Chinatown" i "Gorzkie gody". Na koniec zaś na schodach zbiera grupkę dzisiejszych studentów łódzkiej szkoły, by wysłuchać ich opinii o uczelni, studiach i widokach na przyszłość. To ich utrwalone na taśmie głosy i młodzieńcze twarze zamknął w metalowej kasetce i, w pobliżu wielkiego drzewa, dał na przechowanie ziemi. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:14:48
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.