ŁÓDŹ 1939-1945
- Film dokumentalny - fabularyzowany
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1945
- Czarno-biały, 35 mm, 2 akty, 640 m
Lokacje: Łódź (m.in. ul. Piotrkowska, al. Kościuszki, park Poniatowskiego, dworzec Łódź Kaliska, osiedle Montwiłła-Mireckiego).
Film dedykowany "pamięci robotników łódzkich, ofiar terroru niemieckiego poległych w latach niewoli".
Film, przedstawiający w fabularyzowanej formie losy łódzkich robotników podczas II wojny światowej. Ujęcia dokumentalne przeplatają się ze scenami, ukazującymi konspiracyjną i dywersyjną działalność pracowników łódzkich zakładów. Film kończy się scenami wyzwolenia miasta i wznowienia pracy fabryk, które teraz pracują już dla odbudowującego się kraju oraz ludzi, powracających z wojennej tułaczki.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Scenariusz
- Komentarz
- Lektornie występuje w napisach
- Zdjęcia
- Muzyka
- Dźwięk
- Montaż
- Kierownictwo produkcji
- Produkcja
- Obsada aktorskaurzędnik przyjmujący volkslisty; nie występuje w napisachrobotnik-konspirator; nie występuje w napisachnie występuje w napisach; informacja za "Historią filmu polskiego tom 3"dziewczyna wyrzucana z mieszkania; nie występuje w napisachsabotażysta; nie występuje w napisachkobieta wyrzucana z mieszkania; nie występuje w napisachmężczyzna przy podpisywaniu volkslisty; nie występuje w napisachgestapowiec; nie występuje w napisachżandarm wyrzucający ludzi z mieszkania; nie występuje w napisachnie występuje w napisach; informacja za "Historią filmu polskiego tom 3"