Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAJCIEKAWSZE AKCJE CBŚ

  • Cykl dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 4 odcinki x ok. 15 min

"Najciekawsze Akcje CBŚ" to cykl reportaży pokazujący walkę Centralnego Biura Śledczego z najgroźniejszymi bandytami w Polsce. Dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań, udało się po raz pierwszy uchwycić momenty nie tylko zatrzymania bandytów, ale i oddać towarzyszące temu emocje. Telewizyjna kamera, nie była nigdy dotąd bliżej wydarzeń policyjnej wojny z mafijnym światem. W cyklu "Najciekawsze Akcje CBŚ" kamery są w sercu realnych akcjach. Reportaże zawierają autentyczne zdjęcia i nie reżyserowane sceny. Edyta Krześniak i Krzysztof Spiechowicz nie tylko śledzą pracę policji, ale też docierają do przedstawicieli polskiej mafii, świadków koronnych, ofiar oraz ich rodzin.

Odcinek 1: Wydział Specjalny CBŚ KGP W pierwszym odcinku autorzy cyklu "Najciekawsze Akcje CBŚ" opowiadają o najtajniejszej jednostce Centralnego Biura Śledczego, o której istnieniu przez 15 lat nie mówiono publicznie. Wydział Specjalny CBŚ to jednostka do zadań najpoważniejszych i najtrudniejszych realizowanych przez polską policję. Policjanci tej formacji co roku zatrzymują ponad 200 bandytów, są najlepiej wyposażoną jednostką policyjną, zlecane im są sprawy na terenie całej Polski.
Odcinek 2: "Żaba" Drugi odcinek cyklu "Najciekawsze Akcje CBŚ" przedstawia kulisy likwidacji gangu "Żaby". Autorzy próbują przybliżyć sylwetkę pruszkowskiego bossa i zasady działania jego grupy. Docierają do policjantów Zespołu Specjalnego warszawskiego Zarządu CBŚ, którzy rozpracowali gang "Żaby" i zatrzymali blisko 120 jej członków. Telewizyjne kamery uczestniczą w zatrzymaniu ostatnich przestępców z grupy, która do Polski sprowadziła ponad tonę kokainy i heroiny. O gangu "Żaby" opowiada świadek koronny Jarosław S. ps. "Masa", który bardzo dobrze znał Jerzego W., szefa mafii pruszkowskiej, zwanego "Żabą". Autorzy cyklu dotarli także do gangstera, który był w tej grupie i zdradza kulisy życia oraz zwyczaje pruszkowskiej mafii.
Odcinek 3: Ekstradycja W trzeciej części cyklu " Najciekawsze akcje CBŚ" telewizyjne kamery uczestniczą w deportacji Jolanty W. ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Reportaż opowiada o 51 -letniej kobiecie, która oskarżona jest o zamordowanie swojego konkubenta. Rodzice ofiary opowiadają o okrutnej zbrodni, o mordowaniu, murowaniu i paleniu ciała ich syna. Policjanci z Zarządu CBŚ w Gdańsku , którzy prowadzili śledztwo zdradzają makabryczne szczegóły tej zbrodni. Po ośmiu latach od popełnienia zbrodni udało się zatrzymać sprawcę.
Odcinek 4: "Nerwowy" Czwarta cześć cyklu "Najciekawsze Akcje CBŚ" poświecona jest legendzie gangu Wołomińskiego- Nerwowemu. Autorzy pokazują kulisy zatrzymania Andrzeja G. Policjanci z Zarządu CBŚ we Wrocławiu opowiadają jak doszło do rozpracowania gangu i kim jest człowiek zwany "Nerwowym". Telewizyjne kamery uczestniczą nie tylko w zatrzymaniu, ale i w akcji szturmowania domu, w którym ukrywał się wołomiński gangster. W reportażu można zobaczyć prawdziwą mafijną twierdzę, w której Andrzej G. miał maszyny do produkcji narkotyków oraz sejf z tysiącami euro. Ciekawostką jest płaskorzeźba z podobizną "Nerwowego" w otoczeniu ludzi ze świata polityki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:56:41
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.