Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYCIE ZACZYNA SIĘ OD TAŃCA

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, odcinki x ok. 24 min

Scenariusz telenoweli dokumentalnej i tym razem napisało samo życie. Rzeczywiste wydarzenia rozgrywają się w autentycznych miejscach, a bohaterów śledzi czujne oko kamery. To opowieść o zwyczajnych, ale jednocześnie niezwykłych ludziach, dla których taniec stał się treścią życia. Dopiero poprzez pląsy na parkiecie odnaleźli sens istnienia i lekarstwo na wszelkie niepowodzenia. Ludzie ci - niezależnie od wieku, profesji i statusu majątkowego - zafascynowali się tańcem, który odmienił ich szarą egzystencję. Na ekranie przewija się galeria barwnych i szczęśliwych postaci m. in.: młodzi breakdance#owcy, pełna temperamentu siedemnastolatka, niewidoma kobieta czy maturzysta.
Odcinek 1: Wieś Bielawy koło Głogowa po raz pierwszy gości u siebie ekipę telewizyjną, a to za sprawą trzech sympatycznych kilkunastolatków, którzy wolą uczyć się tańczyć, aniżeli przesiadywać w miejscowym barze jak większość mieszkańców. Oglądają w Internecie popisy mistrzów breakdance'u, pilnie ich naśladując. Marzą o karierze i wyrwaniu się z biedy i szarości dnia codziennego. Szaleństwo pląsów na parkiecie ogarnęło całą Polskę, nie mu już chyba miejsca, gdzie ludzie nie garnęliby się do nauki choćby podstawowych kroków. Szkoły tańca przeżywają więc prawdziwe oblężenie i pękają w szwach. Nie inaczej jest w Oświęcimiu. Jedną z najpilniejszych uczennic p. Sławka okazała się p. Krystyna, która dopiero w zaawansowanym wieku może się poświęcić swojej życiowej pasji. Nauczyciel tańca jest nią zachwycony, twierdzi, że ma więcej energii i zapału niż niejedna nastolatka. Zakochany w tańcu jest również maturzysta z Milicza, Kuba, który trzy razy w tygodniu dojeżdża 80 kilometrów, by dotknąć stopą profesjonalnego parkietu. Nie zaniedbuje przy tym innych obowiązków: uczy się, pomaga matce w kwiaciarni, sprząta w domu, a jak trzeba to ugotuje coś smacznego. Kiedyś był bardzo nieśmiały i zamknięty w sobie, taniec pozwolił mu uwierzyć w siebie, wejść między ludzi. Jego marzeniem jest znalezienie odpowiedniej partnerki do tańca, ale wszystkie zdolniejsze i ładniejsze dziewczyny są już zajęte. W górniczym miasteczku Bieruń na Śląsku mieszka p. Janina. Wraz z utratą wzroku wszystko inne przestało się dla niej liczyć, życie straciło sens, kobieta popadła w depresję. Na nowo pobudził do działania - niegdyś bardzo aktywną p. Janinę - właśnie taniec, którym zainteresowała się przypadkowo. Kiedy po 23 latach pracy pod ziemią jej mąż górnik przeszedł w końcu na zasłużoną emeryturę, zaszczepiła w nim swoją pasję. Słabo słyszący p. Marian i niedowidząca p. Janina od lat biorą udział w różnych konkursach tenecznych i odnoszą duże sukcesy. Do galerii niezwykłych ludzi dołącza urzekająco piękna 17 - letnia Justyna z Nowej Soli, która czaruje tańcem i pozowaniem do zdjęć.
Odcinek 2: Taniec jest dobry na wszystko: leczy ciało i duszę, wzmacnia mięśnie, prostuje kręgosłup, nie ulega modom ani zmianom kulturowym, dodaje pewności siebie, pomaga w pokonywaniu słabości, a wreszcie otwiera na innych ludzi. Dla jednych jest doskonałą zabawą, sposobem na oderwanie się od codziennych problemów, dla innych - idealną formą relaksu. Aż 26 godzin trzeba spędzić w samolocie, aby z Polski dotrzeć do stolicy Argentyny, Buenos Aires. Dla p. Eli, fizyka laserowego, odległość nie gra roli, zwłaszcza gdy istnieje szansa zatańczenia tanga argentyńskiego z prawdziwym Argentyńczykiem. Co roku w sierpniu odbywają się tu zawody tanga, które przyciągają tancerzy z całego świata. Pani Elżbieta opowiada przed kamerą o swojej życiowej pasji, o podróżach do Argentyny i uczestnictwie w pokazach i lekcjach na wolnym powietrzu, w centrum miasta. We wsi Siedlisko na Ziemi Lubuskiej, w miejscowej szkole taniec jest przedmiotem obowiązkowym. Stało się tak za sprawą dyrektorki i rodziców, którzy wyrazili zgodę, by w ramach WF - u ich dzieci uczyły się tańczyć. Kolejnym bohaterem telenoweli jest 73 - letni p. Franciszek, krawiec rozmiłowany w śpiewie i tańcu. Ekipa z kamerą udaje się do jednego z bloków na wrocławskim osiedlu, gdzie mieszka p. Franciszek. Jego największym marzeniem jest wygrać Turniej Taneczny Seniorów, w którym bierze udział wraz z żoną. Wielkim miłośnikiem tańca jest też p. Tadeusz, który mimo kalectwa zapamiętale ćwiczy na zajęciach tanecznych. Żona Gosia akceptuje hobby męża, ale przyznaje, że jest zazdrosna o jego partnerkę do tańca. Po raz kolejny autorzy dokumentu spotykają się z piękną i utalentowaną Justyną z Nowej Soli, która poza nauką poświęca dużo czasu zajęciom tanecznym, a do tego gra na flecie w słynnej w mieście Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. W Brzegu w województwie opolskim mieszka p. Jacek. Po nieudanym małżeństwie i problemach z alkoholem odzyskał chęć do życia dzięki fascynacji tangiem.
Odcinek 3: Kolejne spotkanie ze znanymi już bohaterami telenoweli dokumentalnej, dla których taniec stał się sensem życia, sposobem na szczęście i idealną formą rozrywki. Kamera pokazuje Kubę z Milicza, który od dawna pragnie znaleźć odpowiednią partnerkę do tańca. Po bezowocnych poszukiwaniach na turniejach tanecznych próbuje szczęścia w Internecie. Tym razem odnosi sukces. Partnerką Kuby zostaje Bronia z Kazachstanu. Pani Ela, fizyk laserowy, wielka miłośniczka argentyńskiego tanga, z niezmiennym zapałem oddaje się swojej pasji. Pracuje na Politechnice Wrocławskiej, a wśród studentów uchodzi za wyjątkowo wymagającą wykładowczynię. Każdy, kto zdecyduje się zapisać na zajęcia do niej, zyskuje miano kamikadze. Ekipa filmowa zawita też do Nowej Soli, tym razem do 8 - letniego Marcela, który również kocha taniec. Marzenia chłopca o popisach na parkiecie pomaga zrealizować jego mama, która sama kiedyś pragnęła tańczyć. Marcel chętnie uczęszcza na zajęcia do szkoły tanecznej. Na szczęście, dobra sytuacja finansowa rodziny pozwala mu na swobodne poświęcanie się kosztownemu hobby. Oko kamery zagląda również do domu niepełnosprawnego p. Tadeusza. Wspierany przez żonę, dwie córki i syna, odnajduje w tańcu radość życia, zapominając o problemach i swoim kalectwie. Niedosyt tańca ciągle czuje nastoletnia Justyna z Nowej Soli, która przygotowuje się do wielkiego turnieju tańca w Kożuchowie. Urzekająca urodą i lekkością dziewczyna wypada znakomicie, choć jeszcze niedawno miała nogę w gipsie. Nieźle radzi sobie w tańcu również jej młodszy brat Patryk. Z pewnością będzie im łatwiej wkraczać tanecznym krokiem w dorosłe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:56:05
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.