Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W ODMĘTACH KOSMOSU, CZYLI GDZIE JEST KSIĘŻYC

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 15 min

Ziemianie są spanikowani, - bo ktoś ukradł Księżyc. W związku z tym bezradni Ziemianie poszukują kogoś, kto mógłby poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją. Pełni nadziei profesorowie wysyłaj ą w kosmos, za pomocą gigantycznego nadajnika, sygnały z wołaniem o pomoc. Odbiera je przelatujący w dość bliskiej odległości stu dwóch lat świetlnych Gwiezdny Uczeń. Natychmiast zmienia kurs swej rakiety, i ile fotonów w silniku rusza w kierunku Ziemi. Ziemia okazuje się smutnym miejscem. Flagi nie łopoczą, wiatraczki się nie kręcą. Nie ma kto rozwiać ciężkich chmur na horyzoncie. Profesor z Obserwatorium Kosmicznego wyjaśnia Uczniowi sytuację: Tylko na chwile odszedł od lunety (zaparzyć sobie ziółek), a kiedy w nią znowu spojrzał po powrocie Księżyca już nie było. Uczeń przygląda się dokładnie pustemu miejscu po Księżycu. Czy to możliwe, że kosmos Może być w tam dziurawy? Wyraźnie widać dwie czarne dziury tam gdzie zawsze był Księżyc. Profesor i jego koledzy są zaskoczeni odkryciem Ucznia. Czy to możliwe, ze Księżyc wpadł do jednej z tych dziur? Wszystkim wiadomo, że czarna dziura to wielkie kosmiczne niebezpieczeństwo, ale dwie czarne dziury to na pewno nie przelewki. W dodatku tak blisko Ziemi. To jest dopiero prawdziwe niebezpieczeństwo. Tylko Gwiezdny Uczeń może z bliska zbadać tę sprawę. Niezwłocznie rusza w kierunku feralnego miejsca. Uczeń dolatując do celu wyprawy uderza w niewidzialną wielką ścianę. Odbija się i hamuje przed jedną z Czarnych Dziur, która okazuje się nie być tak wielka jak obawiał się nasz bohater. Naturalnie można do niej wlecieć rakietą i wylecieć drugą Dziurą, ale opowieści Profesorów o wielkim przyciąganiu Dziur okazują się nieprawdziwe. Wycieczka Ucznia poprzez Dziury powoduje ich nagłe skurcze i po chwili potężne kichnięcie wyrzuca ucznia w przestrzeń kosmiczną. Gwiazdy w pobliżu Dziur podskakują wraz z nimi. Uczeń nagle domyśla się wszystkiego: Księżyc został zamalowany. Ktoś (najprawdopodobniej Kosmiczni Graficiarze) korzystając z nieuwagi w Obserwatorium Kosmicznym na Ziemi zamalował Księżyc takimi kolorami, i w takie wzory gwiazd, jakie znajdują się za Księżycem widzianym z Ziemi. Pokryty farbą Księżyc nie potrafił nawet wezwać pomocy. Uczeń wie co ma robić. Korzystając z promieni swego lasera, tak drażni nozdrza Księżyca, że ten w nawale kichnięć strząsa z siebie odpryskującą farbę. Księżyc zostaje uratowany. Znowu może oświetlać nocą Ziemię. Uczeń powraca na nią w chwale.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2008
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA)-Srebrna Kreska w kategorii filmu profesjonalnego
    dla najlepszego dziecięcego filmu
2024.06.06 01:55:00
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.