Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TELEWIZJA '81. WERYFIKACJA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 51 min

Wydarzenia sierpnia 1980 roku spowodowały prawdziwą rewolucję w całkowicie dotychczas podporządkowanym PZPR Komitecie do Spraw Radia i Telewizji. Powstała "Solidarność", do której należało bardzo wielu dziennikarzy, buntowali się członkowie PZPR, odżyło Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i inne organizacje. Zmieniał się program. Powstało wiele filmów i programów, o których jeszcze kilka miesięcy wcześniej nawet nie można by marzyć. W zespole "Fakt" realizowano reportaże ukazujące prawdę o sytuacji w kraju i społeczeństwie. W studiach pojawili się nigdy wcześniej nie widziani pisarze, aktorzy, poeci. "Można było być dumnym z tego, że jest się dziennikarzem. Napisy na murach "Telewizja kłamie" nie dotyczyły mnie i mojej ekipy"- mówi w filmie "Telewizja 81" reporterka Łucja Klimas. Za tę wolność przyszło dziennikarzom telewizyjnym drogo zapłacić. Z chwilą ogłoszenia stanu wojennego większość z nich znalazła się na ulicy, bez możliwości pracy w zawodzie. Wiele osób internowano. Sporą grupę zmuszono do emigracji. Weryfikacja dziennikarzy telewizyjnych miała szczególnie burzliwy przebieg.
O tych wszystkich wydarzeniach opowiada film Barbary Rogalskiej i Niny Makowieckiej. Przed kamerami o swoich przeżyciach z tamtego okresu opowiadają znani dziennikarze: Andrzej Bober, Stefan Bratkowski, Marta Piszczatowska, Halina Bińczak, Maciej Wierzyński, Łucja Klimas, Piotr Załuski, Paweł Sosnowski, Jacek Snopkiewicz i inni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:53:00
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.