Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOŚCIÓŁ NA GÓRZE SYJON

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • Barwny, 30 min

Żydzi mesjańscy, zwani też wypełnionymi, uznali w Jezusie mesjasza i przyjęli Go za swego Zbawiciela, lecz nie zerwali z wiarą przodków, w której zostali wychowani. W ich świątyni krzyż współistnieje z menorą. Obchodzą święta starotestamentowe, ale w powiązaniu z Jezusem, którego postać umieszczają w centrum rytuału. Uważają się za pomost między żydami a chrześcijanami. Ani jedni, ani drudzy nie rozumieją ich jednak, w swej wierze czują się więc osamotnieni. W filmie czworo z nich opowiada o swej drodze do Chrystusa. Reuven Berger uwierzył w zbawicielską misję Jezusa analizując Biblię. Shmuel Szuranowicz za sprawą "Ostatniej wieczerzy" Leonarda da Vinci odkrył, że Chrystus był Żydem. Pragnąc dowiedzieć się o nim więcej, zaczął czytać Ewangelię - i uwierzył. Shimon Nachum doznał objawienia podczas pobytu w Holandii. Malarkę Pamelę Suran pozyskała dla Chrystusa przyjaciółka. Żydzi mesjańscy są przekonani, że uznania Jezusa domaga się od ludu Izraela Bóg, i że jest to zapisane w Piśmie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:49:39
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.