Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ADRENALINA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Barwny, 23 min

"Adrenalina, najlepsze co jest, to adrenalina, to co odczuwam. Lubię, jak ktoś się mnie boi, prosi: nie bij, a ja to lubię, lubię przywalić, skopać" - wyznaje z uśmiechem wychowanek Schroniska dla Nieletnich w Stawiszynie. Opowieści chłopców osadzonych w placówce za kradzieże, rozboje, zabójstwa przeplatają się z fragmentami lekcji religii, na której ksiądz omawia dziesięć przykazań. Na tle rozmowy o powinnościach i uniwersalnych normach wynikających z dekalogu rysuje się obraz życia na wolności tych nastoletnich przestępców. Kradzieże, rozboje, alkohol i narkotyki to ich codzienność. Napadają na staruszki i mężczyzn w sile wieku, zwykle działają w grupie, co zwiększa szanse powodzenia. Czasem zdarza się, że ktoś podejmuje próbę obrony, czasem nawet mierzy do nich z pistoletu, ale to oni są zwykle górą. Zdarza się, że komuś zbyt mocno przyłożą i on umiera - mówią o tym bez większych emocji. Zdobyte w ten sposób pieniądze, bywa że kilkaset złotych dziennie, przeznaczają na ubrania, dziewczyny, alkohol, narkotyki, trochę dają matkom, kiedy brakuje im na życie. Pytani o narkotyki, chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach, o tych środkach, z którymi wiążą się przykre doznania, oraz o tych, które lubią brać i nie zamierzają z nich rezygnować. Życie, jakie prowadzą, wydaje się im zupełnie normalne, największy problem mają z policją. "Jakby policji nie było, to by się dobrze żyło. Pierwszego lepszego by się uwaliło i by się miało pieniądze, a tak to trzeba uważać" - rozmarza się jeden z chłopców o całkiem sympatycznej powierzchowności. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2003
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Dyplom Honorowy
    za wnikliwe studium patologii
2024.06.06 01:43:05
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.