Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZABIĆ GO!

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 35 min

10 stycznia 1998 roku w Słupsku, podczas zamieszek ulicznych po meczu koszykówki, został pobity trzynastoletni Przemek Czaja, który wskutek odniesionych obrażeń zmarł. O zabójstwo chłopca oskarżono jednego z interweniujących policjantów. Został on skazany na karę więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci młodego kibica. Kilkakrotnie zmieniał zakład karny, bo wszędzie był szykanowany, jako zabójca dziecka i przede wszystkim jako policjant, którego środowisko przestępcze nie chce zaakceptować. Razem ze skazanym policjantem Dariuszem, mężczyzną przed czterdziestką, siedzi w jedej celi dwóch innych młodych więźniów, którzy rówmież odbywają karę za zabójstwo. Piotrek zabił domokrążcę - "starszego gościa, który go wk...". Z kolei Adam zabił sąsiada - policjanta, tylko za to, że ten odebrał mu skradzione rowery. Adam nie żałuje swego czynu, nienawidzi stróżów prawa. Jest przekonany, że postąpił honorowo, jeszcze raz zrobiłby to samo. Co innego siedzący z nim policjant. On nie dał życia Przemkowi i nie miał prawa mu go odbierać. Gdyby Adam był sędzią, z miejsca dałby Dariuszowi 25 lat, albo najlepiej dożywocie. Piotrek, choć wygląda na głęboko zdemoralizowanego młodego człowieka, nie jest tak surowy w osądach. Broni Dariusza i nawet deklaruje swoją przyjaźń, widząc w nim równego gościa. Sam Dariusz jest spokojny i zrównoważony, z pokorą znosi karę więzienia. Nie chce litości, współczucia, oczekuje jedynie sprawiedliwości. Nie do końca jest przekonany o swojej winie, nigdy nie udowodniono, że chłopiec zginął od pałki policjanta. Trzynastolatek brał udział w zażartej bójce konkurujących ze sobą pseudokibiców. Będący na służbie funkcjonariusz próbował ich tylko rozdzielić. Wszystko więc mogło się zdarzyć. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:41:57
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.