Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STRAJK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1980
  • Czarno-biały, 5 części x ok. 40 min

Pięcioczęściowy film dokumentalny bedący zapisem rozmów Międzyzakladowego Komitetu Strajkowego pod przewodnictwem Lecha Wałęsy z Komisją Rządową pod przewodnictwem Mieczysława Jagielskiego, które odbyly się w sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdańskiej.
Odcinek 1: Dialog Pierwsza część dotyczy 18 sierpnia - piątego dnia strajku. Ukazuje rozmowy ze stoczniowcami uczestniczącymi w strajku na temat celu strajku oraz otrzymanej pomocy, początek spotkania M. Jagielskiego z L. Walęsą, wypowiedzi przedstawicieli MKS.
Odcinek 2: Punkty 3 i 4 Druga część będąca realizacją z rozmów na temat postulatu 3 - dotyczącego regulacji działalności kontroli prasy, publikacji i widowisk oraz postulatu 4 -traktującego o więźniach politycznych i wolności przekonań.
Odcinek 3: Punkty 1 i 2 Trzecia część dotyczy postulatu 1 - utworzenia niezależnych, samorządnych związków zawodowych oraz postulatu 2 - mówiącego o prawie do strajku.
Odcinek 4: Umowa Czwartą część rozpoczyna wystąpienie Lecha Wałęsy na temat zatrzymań oraz przyjęcia posulatów w Warszawie. Zostaje odczytany postulat 6 dotyczący podjęcia działań zmierzających do wyprowadzenia kraju z kryzysu. Przedstawienie stanowisk i dyskusja nad postulatem 7 dotyczącym wypłat za okres strajku oraz odczytanie i podpisanie kolejnych postulatów od 10 do 21.
Odcinek 5: Koniec strajku Ostatni odcinek pięcioczęściowego, szczegółowego zapisu przebiegu pertraktacji kierownictwa Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z delegacją rządową w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, w dniach 18 - 31 sierpnia 1980 roku. Zakaz cenzury objął wszystkie części zapisu, który nigdy wcześniej nie był pokazywany w całości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:40:39
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.