Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O CUDACH

w ZNAKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 28'

Żyjemy w poczuciu sięgania wyżyn możliwości naukowych i technicznych. W ciągu kilkudziesięciu lat odczytaliśmy genom, polecieli na Księżyc, sklonowali owieczkę. Czy to wszystko ma jakiekolwiek znaczenie? Czy wiek XX odczarował świat i czy człowiekowi wyszło to na dobre? Jeden z największych myślicieli naszych czasów prof. Świeżawski za najważniejsze swoje osiągnięcie uważa otwarcie się na Opatrzność, umiejętność rozpoznawania wydarzeń cudownych. Głos przeciwny - znakomitego fizyka prof. Łukasza Turskiego brzmi równie wiarygodnie. Świadectwo o cudach (lub sztuczkach - jak kto woli) dają: jedna z dwóch żyjących zakonnic, które znały św Faustynę - siostra Beata Piekut, orientalistka, Marta Kudelska, reżyser Krystian Lupa, ks. Jan Ryś, prof. historii filozofii Stefan Świeżawski, prof filozofii nauki Michał Tempczyk, redaktor ZNAKU Łukasz Tischner, prof fizyki Łukasz Turski i poeta ks. Jan Twardowski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2001
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Agencji Publicystyki i Edukacji TVP
2017.02.03 20:09:00
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.