Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RĘKOPIS ZNALEZIONY NA WSCHODNIM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Gatunek:
    Reportaż
  • Barwny, 27 min

W dzieciństwie biła młodszą siostrę. Potem jednak to ona była bita. Uciekała z domu spod kurateli rodziców. Pierwsza miłość, nie zaakceptowana przez nich, zakończyła się dramatycznie. Odeszła z domu. Była gwałcona, poniżana, wykorzystywana, poniewierana. Zabijano w niej uczucia wyższe. Oddawała się za parę złotych, by zdobyć środki na byle jakie jedzenie, a zwłaszcza na butelkę wina. Czasem ktoś, w jakimś odruchu dobroci czy współczucia, okazał jej życzliwość, najczęściej jednak spotykała się ze złem i brutalnością. Córeczkę porzuciła, zostawiła w szpitalu. Jak ją wychować w takiej poniewierce? Kiedy dowiedziała się, że już nie urodzi drugiego dziecka, ucieszyła się. Po co komu taki kłopot? Potem jednak zapragnęła macierzyństwa, zatęskniła za tamtym pierwszym, rosnącym nie wiadomo gdzie i u kogo. Chciałaby dla niego bajki pisać. Zamiast tego zaczęła opisywać swoje przeżycia, wydarzenia ze zmagania się z beznadziejnym, ciągle przeciwnym losem.
To dramatyczne świadectwo spadania w nicość zostawiła na warszawskim Dworcu Wschodnim. Zostawiła, czy zostało po niej? Beata Postnikoff usiłuje to ustalić, odnaleźć właścicielkę porzuconego zeszytu lub dowiedzieć się czegoś o niej. Rozmawia z bezdomnymi kobietami koczującymi na Dworcu Centralnym. Poznaje dramatyczne historie, które doprowadziły je w to miejsce, gdzie bycie kobietą jest przyczyną jeszcze większego nieszczęścia, bo kobiety w hierarchii bezdomnych stoją najniżej i można z nimi robić, co się chce. Poszukiwaniom autorki wstrząsającego dziennika towarzyszy lektura jego fragmentów. Zza kadru czyta je Stanisława Celińska. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 01:36:10
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.