Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NASZE GÓRY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 20 min

Jarek Pieniak prowadzi bloga, na którym prezentuje naukowe rozważania i koncepcje dotyczące wsparcia osób z zespołem Downa i ze spektrum autyzmu. Pasją Jarka jest zdobywanie szczytów – dosłownie górskich trudnych szlaków. W podróż ze sobą bierze żonę i dwóch synów – Janka (13lat) z zespołem Downa i Kamila (25lat) – autystę. Zdobyli kilkukrotnie Diadem Gór Polski, setki szczytów i szlaków europejskich niedostępnych dla przeciętnego górskiego łazika. Jarek od lat inspiruje rodziców dzieci z zespołem Downa i z autyzmem do działania wbrew stereotypom i ograniczeniom. W filmie towarzyszymy wyprawie rodziny Pieniaków na górę Śnieżnik – najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich, którą nazywają "rozgrzewką" przed prawdziwymi wyzwaniami. Niepełnosprawność intelektualna to temat, który łatwo zlekceważyć, jeśli podejdzie się do tego zbyt ckliwie, sentymentalnie. Jarek w szczerym wywiadzie nie pozostawia wątpliwości, że za realizacją marzeń stoi nieprzeciętny wysiłek i determinacja: "Jeśli masz marzenie, cel – to go osiągniesz, nawet jeśli nikt nie będzie wierzył, że ci się uda."

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 05:03:13
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.