Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIDNOKRĄG

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2020
  • Premiera:
    2020. 03. 24
  • Barwny, 127 min

„Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego, jedno z arcydzieł prozy polskiej XX wieku, to kolejna, po „Panu Tadeuszu”, „Nad Niemnem” i „Chłopach”, epopeja chłopska. Powieść ta, zawierająca wiele momentów autobiograficznych, ukazuje świat, którego prawie już nie ma, ale wciąż żyje w pamięci najstarszych pokoleń. Dla nich spektakl ten może stanowić „powrót” do miejsc dobrze znanych, a dla młodszych widzów – „lekcję poglądową” na temat świata, który przeminął. To nie tylko melancholia czyni tę rzeczywistość magiczną, pełnowymiarową, o uniwersalnym i niezwykle przejmującym przesłaniu tego dzieła przesądza uważność, z jaką Wiesław Myśliwski, a za nim Michał Kotański przyglądają się dojrzewaniu Piotrusia. Wpierw lata spędzone z rodzicami, potem konieczność pójścia własną drogą – te etapy w życiu każdego, z pewnością przesądzają o naszym losie. Proza Myśliwskiego jest skarbcem, z którego należy czerpać przez całe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIDNOKRĄG
Powieść
AutorWiesław Myśliwski

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2024.08.07 00:50:35
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.