Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUNIO. MAGICZNY ŚWIAT JÓZEFA MEHOFFERA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 51 min

Film dokumentalny o Józefie Mehofferze, malarzu, witrażyście, grafiku, jednym z najbardziej wyrazistych przedstawicieli Młodej Polski. Twórcy witraży, m.in. w katedrze łacińskiej we Lwowie, katedrze św. Mikołaja we Fryburgu, kościele w Turku. W twórczości malarskiej pasjonowały go ogrody, zajmował się również grafiką użytkową - projektował plakaty sztuk teatralnych, zaproszeń, biletów, zaprojektował też banknot 100 - złotowy, który wszedł do obiegu w Polsce, w 1932 roku. Był wykładowcą i rektorem Krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych.
W filmie wypowiadają się: Beata Studziżba - Kubalska, historyk sztuki, kustosz Domu Mehoffera, Jacek Sygnarski prezes Fundacji Helveto - Polonicum we Fryburgu, historycy sztuki: Anna Zeńczak, Stefania Krzysztofowicz - Kozakowska, Wojciech Bałus, Jakub Kornhauser, Katarzyna Podniesińska i Krystyna Czerni. Prawnuczki bohatera: Ewa Dagneau de Richecour i Anna Mehoffer - Lewandowska. Bartosz Stachowiak, dyr. Muzeum Miasta Turku im. Jozefa Mehoffera. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:58:52
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.