Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WOT

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 40 min

40 lat historii Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie opowiedziane w 40 minut. Wśród bohaterów: najwybitniejsi historycy, krytycy oraz kuratorzy teatralni, znani reżyserzy, popularni dziennikarze, politycy. W tle: cztery dekady z dziejów najnowszych polskiego teatru, od połowy lat 70. aż do współczesności. Wydział Wiedzy o Teatrze powstał w 1975 roku z inicjatywy Jerzego Koeniga i ówczesnego rektora warszawskiej PWST Tadeusza Łomnickiego. Pomysł był prosty, a zarazem przełomowy: chodziło to, by ludzi, którzy będą w przyszłości pisać i mówić o teatrze, kształcić w tym samym miejscu, w którym uczy się teatralnych artystów. Tak, by teoria mogła spotkać się z praktyką. Udało się to – i dużo więcej. WoT na lata stał się wzorcem transdyscyplinarnego modelu edukacji, punktem odniesienia dla podejmowanych znacznie później inicjatyw w rodzaju Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych czy Artes Liberales. Dawał wiedzę szczegółową (o teatrze uczyli tu m.in. Zbigniew Raszewski, Marta Fik, Zbigniew Wilski, Jerzy Timoszewicz, Andrzej Wanat), ale i szerokie kompetencje ogólnohumanistyczne (w kadrze wydziału znaleźli się wybitni filozofowie, historycy, literaturoznawcy, historycy sztuki). W filmie Ewy Hevelke i Michała Januszańca dzieje świetności wydziału, a także późniejszych kłopotów, które WoT przeżywał w zderzeniu z nową, odmienioną po 1989 roku rzeczywistością, zostają rekonstruowane z opowieści najlepiej poinformowanych: wydziałowych absolwentów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:58:32
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.