Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STADION ŚLĄSKI. W KOTLE CZAROWNIC

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 49 min

Film dokumentalny wyprodukowany z okazji ponownego otwarcia Stadionu Śląskiego. To doskonała okazja na przypomnienie najgłośniejszych momentów z przebogatej historii tego obiektu. Został ukończony latem 1956 r. Reprezentacja Polski rozegrała na Stadionie Śląskim 55 meczów, w których padły 143 gole.
Stadion był też największą areną żużlową na świecie. Rozegrano na nim 7 razy finały MŚ. Rekord frekwencji to 120 tysięcy widzów. Wśród wielu meczów piłkarskich, zawodów żużlowych, mityngów lekkoatletycznych oraz imprez muzycznych kilka zapisało się na stałe w historii Polski i pozostało we wspomnieniach Polaków. Stadion gościł już m.in. zespoły Iron Maiden, The Rolling Stones, AC/DC, Metallica.
W filmowym materiale nie sposób zawrzeć wszystkich najlepszych chwil ponad 60 - letniego stadionu, ale po przyjęciu odpowiedniego klucza merytorycznego, możemy przynajmniej postarać się nie pominąć niczego istotnego.
Jaki obraz Stadionu Śląskiego będzie wyłaniał się z filmu? Obraz miejsca absolutnie wyjątkowego i niepowtarzalnego, z którym nie da się porównać areny z żadnego innego miasta w Polsce. Z jednej strony wielkie momenty polskiego sportu i kultury, z drugiej kluczowe chwile determinujące nieodłączny śląski sznyt kotła czarownic. Widz po obejrzeniu filmu powinien stwierdzić, że obiekt o takiej historii i z taką swoistą mocą nie może nie istnieć na mapie Polski. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:41:57
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.