Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015-2016
  • Barwny, 20 odcinków x ok. 45 min

Średniowieczni rycerze, wikingowie, pretorianie, żołnierze obu wojen światowych, ale też zupełnie współcześni wojownicy. W pełnym uzbrojeniu z epoki walczą na miecze, włócznie, topory i karabiny w spektakularnych rekonstrukcjach najsłynniejszych historycznych bitew.
Bohaterowie serii dokumentalnej "Powrót do przeszłości" to niezwykli Polacy, którzy dzięki swojemu zamiłowaniu do historii i determinacji sprawiają, że przeszłość staje się teraźniejszością. W świat wielkich bitew zabierze nas dziennikarz i aktor Krzysztof Unrug. Prowadzący program sam będzie uczestnikiem starć, w każdym z nich narażając się na potężne ciosy i ciężkie kontuzje. W programie zobaczymy spektakularne sceny batalistyczne, widowiskowe ujęcia, które robią wrażenie niczym z wielkich wojennych produkcji fabularnych. "Powrót do przeszłości" to także przewodnik po wielu ciekawostkach historycznych, począwszy od tego, czym posilali się żołnierze w każdej z epok, gdzie spali, jak opatrywali rany, a skończywszy na tym, z czego zrobione były ich zbroje czy mundury.
W pierwszych dziesięciu odcinkach zobaczymy różne wydarzenia historyczne oraz innych bohaterów. Na co dzień prowadzą oni zwyczajne życie: studiują lub pracują osiem godzin dziennie, wychowują dzieci. Jednak w każdej wolnej chwili, całkowicie i bez pamięci oddają się swojej pasji. Poznamy instruktora nauki jazdy, który interesuje się historią z okresu I i II wojny światowej. A że fascynuje go też kultura rosyjska, to z poświęceniem walczy jako żołnierz carski z wojskami cesarza niemieckiego. Spotkamy także marketingowca, który swoich sąsiadów zaskakuje wyprowadzając psa w stroju oficera armii niemieckiej. Zobaczymy jak ojciec czwórki dzieci z oddaniem współorganizuje największą imprezę rekonstrukcyjną w Polsce, czyli bitwę pod Grunwaldem. Wciela się w rolę Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego Ulricha von Jungingena. Będziemy także świadkami metamorfozy opanowanego i zrównoważonego radcy prawnego w niepokonanego wikinga, który z ogromnym zacięciem i brawurą walczy włócznią i dwoma szablami. Rekonstrukcja bitwy to święto, które poprzedzają całoroczne przygotowania: kompletowanie munduru, strojów z epoki, zdobywanie broni, a przede wszystkim rozszyfrowywanie detali ulubionego okresu historycznego. Każdy odcinek poświęcony jest grupie zajmującej się inną epoką. W programie zobaczymy m.in. bitwę pod Cedynią, pod Grunwaldem czy tzw. D-Day. Ciekawostką będzie też grupa odtwarzająca współczesne walki w Iraku i Afganistanie.
W następnych odcinkach wyruszamy m. in. do Zamku w Ogrodzieńcu, gdzie przeżyjemy najazd barbarzyńców. Wojownicy z Polski, Litwy i Czech odtworzą atak dzikiej hordy na Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu. Rekonstruktorzy oprócz walk zaprezentują kulturę i sposób życia z okresu wczesnego średniowiecza. W kolejnym odcinku zawitamy do Łabiszyna, gdzie co roku odbywają się Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Tematem tegorocznej edycji była II wojna światowa i losy armii generała Andersa oraz działania na froncie włoskim. Zobaczymy nie tylko działania wojenne odtworzone przy użyciu dużej ilości materiałów pirotechnicznych, ale dowiemy się również o kilku mało znanych faktach - np. jak w szeregach armii Andersa znalazł się niedźwiedź w stopniu kaprala. Na fanów historii czekają również m.in. Oblężenie Malborka, Bój o Twierdzę Boyen czy Bitwa pod Heilsbergiem. [materiały programowe Canal +]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 02:18:19
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.