Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYCIE NA SZYNACH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 10 min

Jest jedną z pierwszych w Polsce kobiet w zawodzie maszynisty. W pociągu spędza pół życia, codziennie przemierza kilkaset kilometrów po całej Polsce. Pani Małgosia Szulc z Koluszek pod Łodzią nie tylko siedzi za sterem pociągu, ale ma też oko na wszystko: sprawdza, czy nie ma żadnej usterki, bada koła, podwozie, zna się na elektronice. Dzięki niej pada jeden z ostatnich kojarzonych z mężczyznami bastionów - zawód maszynisty. Kobieta skończyła pedagogikę, potem całe życie pracowała jako ekspedientka w sklepie. Gdy miała 31 lat, postanowiła, że chce zmienić coś w swoim życiu. Najpierw była konduktorką, następnie kierownikiem kolei, niedawno zdała wszystkie niezbędne egzaminy i stała się maszynistą. Koledzy długo traktowali ją z przymrużeniem oka, nie wierzyli, że jej się uda, a jednak pani Małgosia sama przyznaje, że jej dom to kolejowa kabina. Jej największa trudność w tym zawodzie? - Refleks. Kobieta cudem zdążyła zahamować przed człowiekiem, który wszedł na tory - dzieliły go od śmierci dosłownie ułamki sekund. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:39:40
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.