Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SHOOTING STARS

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Niemcy
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 16 min

„Punktem wyjścia jest obserwacja, przez którą zawężam obraz w poszukiwaniu historii, które pojawiają się w głowie obserwatora. Ta jedna noc jest inna od wszystkich, rozpięta miedzy poszukiwaniem męskości a radością płynącą z przekraczania granic i rywalizacji.”

Widz bierze udział w obserwacji jednej nocy na jednej ulicy. Widzi tylko to, co potrafi sobie wyobrazić słyszy tylko to, co chce usłyszeć. Zdystansowane oko przybliża i wyostrza obrazy ale ich interpretacja pozostaje w głowie obserwującego. Każdy wyniesie z tej obserwacji swoją własną historie. Można dyskutować o jej treści zgodnie z własnymi doświadczeniami, pamiętając o tym jak mocno uwikłani jesteśmy w manipulacje mediów i innych zewnętrznych bodźców. Punktem wyjścia jest obraz, wygenerowany w głowie obserwatora. Obserwator jest przewodnikiem ale to widz nadaje tej nocy znaczenie.

Magda Jaroszewicz: „W 2017 roku mieszkałam na jednej z najbardziej kolorowych i głośnych ulic w Berlinie. Słyszałam legendy o tym jak nieznośnie głośno i niebezpiecznie jest na tej ulicy w Sylwestra. Chciałam zadokumentować tę noc szaleństwa i wolności, zrozumieć jej symboliczne znaczenie dla ludzi, którzy przybyli tu z całego świata. Byłam pod ogromnym wrażeniem energii i sprzecznych uczuć; strachu i podniecenia unoszącego się w powietrzu. Chciałam o tym opowiedzieć używając obrazów, które udało mi się złapać i wolnych skojarzeń dźwiękowych. Ta jedna noc jest inna od wszystkich, rozpięta miedzy poszukiwaniem męskości a radością płynącą z przekraczania granic i rywalizacji.”

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2019
    Kolonia (Kurzfilmfestival Koln)-II Nagroda
  • 2020
    Park City (Slamdance Film Festival)-Nagroda za najlepszy krótkometrażowy film eksperymentalny
2024.03.01 04:15:53
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.