GET AWAY TO PITCAIRN
- Tytuł polski: UCIEC NA PITCAIRN
- Film dokumentalny
- Rok produkcji:2015
- Barwny, 68 min
Francuskojęzyczny pastor, którego żona tłumaczy wiernym msze na język angielski, ośmioosobowy rząd, który stanowi 1/5 wszystkich mieszkańców państwa, osamotniona wyspa, do której statek z zapasami przybywa jedynie cztery razy do roku. To tylko parę spośród wielu przykładów jakimi opisać można wyspę Pitcairn. Oczywiście można powiedzieć więcej. Najmniejsza demokracja świata, druga najbardziej odizolowana społeczność na ziemi, wyspa na którą zejście wymaga pozwolenia rządu i wizy. Takie jest właśnie jest mini-państwo Pitcairn. Co trzeba zrobić, aby zrobić film na Pitcairn? Zebrać ponad 70 tysięcy złotych, przebyć 20 tys km drogą morską i powietrzną, no i na dokładkę przekonać miejscowy rząd, aby pozwolił ci kręcić film. Brzmi jak praca dla dobrze sfinansowanej i skompletowanej grupy filmowej prawda? Może i tak, jednak tym razem mowa o dwóch Polskich studentach szkoły filmowej którzy do tego celu użyli youtube.
Dzięki internetowej akcji crowdfundingowej udało się im pozyskać środki i sprzęt filmowy a łut szczęścia zaprowadził ich bezpiecznie do tego tajemniczego miejsca, na Pitcairn spędzili rekordowy jak na ekipę filmową czas (miesiąc). Realizując film spełnili swoje marzenie i na tym opierają swoja motywację, jednak co tak naprawdę zobaczyli na Pitcairn?
Z jednej strony to wyspa owiana romantyczną legendą buntowników z Bounty, a z drugiej miejsce znane z jednej z najgłośniejszych afer obyczajowych ostatnich lat. Pierwszy pełnometrażowy dokument o wyspie Pitcairn, miejscu które potrafi przy dźwiękach Bloodhound Gang, rozpić cię whisky nalanym w ząb wieloryba, aby później ukryć się za kurtyną milczenia i szeptów ukrytych między palmowymi liśćmi.
Zobacz filmpokaż
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Scenariusz
- Zdjęcia
- Korekcja barwna
- Muzykaw składzie: Wojciech Budzyn, Tomasz Kostur, Paweł Zielecki, Jakub Springer, Marek Ułan-Szymański
- Dźwięk
- Efekty dźwiękowe
- Montaż
- Animacja
- Tłumaczenie
- Rysunki
- Koordynacja produkcyjna
- Producent
- Produkcja
- Koprodukcja
Nagrodyschowaj
- 2016Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End")-Nagroda dla najlepszego niezależnego filmu dokumentalnego