Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEDPOKÓJ DO RAJU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 52 min

Film ten to niejako kontynuacja filmu "Misja" Rolanda Joffe. Od wielu już lat w boliwijskiej dżungli o. Piotr, polski misjonarz i muzykolog, współczesny o. Gabriel, pomaga przetrwać 300 - letniej tradycji muzycznej miejscowych Indian, łącząc wiarę z nauką i sztuką. Jest odkrywcą najcenniejszego na świecie zbioru nut baroku południowoamerykańskiego, zbioru, który wspólnie z Indianami, we wsiach położonych w odległej dżungli, latami rekonstruował nuta po nucie, słowo po słowie, wszystko skrupulatnie ewidencjonując. Badaniem i opracowywaniem muzyki baroku misyjnego z XVII i XVIII w. poświęcił ponad dwadzieścia lat pracy. Okazuje się, że równolegle z Bachem i Vivaldim w dalekiej dżungli Indiańscy kompozytorzy również tworzyli opery. Będąc przekonanym, że najpiękniejszą formą modlitwy jest muzyka, Piotr wędruje po indiańskich wsiach, gdzie z nadzwyczaj uzdolnioną młodzieżą prowadzi próby, kultywując odwieczne talenty i wiarę Indian Guarajos, Chiquitos czy Mochos. Są takie wsie - mówi Piotr Nawrot - gdzie na 2 tys. mieszkańców, 600 osób! czyta nuty. Przechodząc wieczorem przez taką osadę, zamiast miejscowego disco polo słyszy się skrzypce albo wiolonczelę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2015
    Warszawa (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą")-Nagroda Główna
  • 2015
    Częstochowa (Polonijny Festiwal Multimedialny "Polskie ojczyzny")-I Nagroda w kategorii: Film dokumentalny
  • 2020
    Warszawa (Festiwal Filmów Emigracyjnych "Emigra")-Złota Emigra
    za "wysublimowany barkowy dźwięk Boliwii uratowany przed zapomnieniem przez Polaka"
2024.06.06 04:32:31
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.